5 min przeczytaj

Stawanie się traderem jest łatwe. Otwórz konto z wybranym brokerem i zanurz się w ekscytującym świecie rynków finansowych. Jednak stać się dobrym handlowcem, zdolnym do osiągania stabilnych zysków i polegania na handlu jako głównym źródle dochodu, jest znacznie trudniejsze. Jaka jest różnica między tymi dwoma cechami, a jakie cechy musisz rozwinąć, aby nazwać się wielkim przedsiębiorcą?

Jack Schwager, autor serii książek "The Market Wizards", zdaje się wiedzieć dużo o odnoszących sukcesy handlowcach, ich ścieżkach kariery i życiowych wyborach. Według Schwager przedsiębiorca to osoba, która nie ma długoterminowych uprzedzeń i dlatego jest tak samo niecierpliwa, jak długo chce. Innymi słowy, przedsiębiorca będzie wymieniał trendy zarówno zwyżkowe, jak i niedźwiedziowate. Po drugie, przedsiębiorca zmieni swoją pozycję częściej niż inwestor długoterminowy (powiedzmy, Warren Buffett, który uważa, że ​​jest to długoterminowa umowa, która czyni cię bogatym). Handlarz, według Jacka, to ktoś, kto nieustannie podejmuje decyzje. Inwestor może powiedzieć: "Cóż, chcę jedną trzecią moich pieniędzy na akcje, jedną trzecią obligacji, a trzecią w kryptowalutach (lub czymkolwiek innym) i zachować to wszystko przez co najmniej 10 lat". Nie jest to coś, co oczekuje się od przedsiębiorcy.

Wielu handlarzy nowicjuszami wierzy, że istnieje strategia pojedynczego zwycięstwa, z której korzystają najbardziej doświadczeni handlowcy. Nic nie może być dalej od prawdy. Nie ma jednej strategii, która będzie działać idealnie w 100% przypadków. A nawet gdyby tak było, wyobraź sobie, że wszyscy jednocześnie używają tej samej strategii. Czy to brzmi jak dobry pomysł? Ledwie.

Jaką strategię inwestycyjną powinieneś zastosować? Cóż, to jest pytanie, na które każdy handlowiec będzie musiał odpowiedzieć sobie. Twoja osobowość, a także styl handlu i doświadczenie zdobyte podczas handlu będą kształtować strategię, której używasz. Niektórzy handlowcy, jak Jim Rogers, polegają głównie na analizie fundamentalnej. Drugi, jak Martin Schwartz, zrobił fortunę jako eksperci do spraw analizy technicznej. Może się zdarzyć, że gdyby dwie strony zmieniające i używające strategii, którymi gardzą, żadne z nich nigdy nie stanie się skutecznym handlarzem. Wybór optymalnej strategii zależy również od instrumentu, który chcesz handlować. Akcje, waluty, indeksy i kryptowaluty nie są przedmiotem obrotu w ten sam sposób. Istotna będzie również orientacja długo / krótkoterminowa. Ty i tylko Ty jesteście odpowiedzialni za znalezienie strategii, która działa. To także jest częścią wielkiego tradera.

Kiedy strategia zostanie ostatecznie opracowana, nadszedł czas, aby przejść do zarządzania ryzykiem, prawdopodobnie drugi najważniejszy czynnik w każdej transakcji. Błyskotliwa strategia jest oczywiście niezbędna, ale jednocześnie niewystarczająca, by zmienić współtowarzysza w świetną. Bez odpowiedniej strategii zarządzania ryzykiem możesz wygrać jedną lub dwie transakcje, ale pod koniec dnia stracisz pieniądze. Zarządzanie ryzykiem jest zatem koniecznością dla zawsze udanego przedsiębiorcy. Dodaj do tego dobrą miarę samodyscypliny, aby powstrzymać się od podejmowania impulsywnej decyzji.

Ostatnia, ale nie najmniej ważna jest elastyczność. Ponieważ na globalnych rynkach nie ma jednego uniwersalnego trendu lub wzorca, chciałbyś być tak elastyczny i adaptacyjny, jak to tylko możliwe. Upływanie jednej minuty nie oznacza, że ​​nie chciałbyś zmienić drugiego w niedźwiedzi. Zdolność do zmiany zdania, zamiast trzymać się przestarzałej strategii, jest kolejną cechą, którą może pochwalić się wielki przedsiębiorca.

Handluj tutaj

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-25 15:59:11

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.