4 min przeczytaj

Wspólne oświadczenie pięciu głównych chińskich organów nadzoru i konsorcjów konsumentów potępia nielegalne pozyskiwanie funduszy za pomocą systemów powiązanych z krypto-walutą lub technologią blockchain. Ogłoszenie nie jest zaskoczeniem i może doprowadzić do całkowitego zakazu krypto waluty w Chinach.

Oświadczenie pochodzi od Chińskiego Banku Ludów, Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, Komisji Nadzoru Bankowego, Generalnej Administracji Nadzoru Rynku oraz Centralnego Biura Informacji o Sieci i ostrzega przed "bezprawnymi elementami" pozyskującymi fundusze za pośrednictwem ICO lub innych środków związanych z kryptowalutą. W oświadczeniu odnotowano, że większość tych programów znajduje się poza Chinami, gdzie trudno je śledzić.

Ostrzeżenia pojawiły się zaledwie tydzień po tym, jak chińscy urzędnicy zakazali wszelkich wydarzeń związanych z krypto-walutą. Ten ruch wywołał spekulacje, że Chiny zamierzają zaostrzyć kontrolę nad rynkiem kryptowalut. W zeszłym roku Chiny po raz pierwszy zaostrzyły kontrolę nad transakcjami kryptowalutowymi i BTC z zakazem wymiany na rynku krajowym, ale ruch ten jak dotąd wywarł niewielki wpływ na działalność chińską; mieszkańcy nadal mają dostęp do giełd BTC poza Chinami. Następnym krokiem będzie prawdopodobnie zakaz 120 giełd offshore, które nadal prowadzą interesy w Chinach.

Ceny bitcoinów utrzymują się na stałym poziomie

Ceny bitcoinów utrzymywały się na stabilnym poziomie pomimo implikacji, że Chiny mogłyby wprowadzić całkowity zakaz handlu kryptowalutami, a także fakt, że SEC właśnie zaprzeczyła garści wniosków ETF związanych z BTC złożonych przez trzech prominentnych kierowników ETF. Kluczowym wyjątkiem jest to, że żadna z 9 ETFów nie została odrzucona, to ETF firmy VanEck Bitcoin, który prawdopodobnie zostanie rozstrzygnięty pod koniec przyszłego miesiąca.

Rynek nadal uważa, że ​​ETF BTC ostatecznie zostanie zatwierdzony przez SEC, ale według jednego z analityków rynku prawdopodobnie nie nastąpi to przed początkiem 2019 r. Brian Kelly, współtwórca crytpoanalisty w CNBC, uważa, że ​​rynek musi dojrzeć na tyle, by SEC w to zaufać. Wcześniej (SEC) będą musieli przeprowadzić pełne badanie rynku, aby zidentyfikować potencjalne zagrożenia i złagodzić je.

Światowa kryptowaluta rezerwowa handluje obecnie blisko 6 500 USD i powyżej celów wsparcia.

Bitcoin

Ograniczeniem jest to, że token jest nadal poniżej długoterminowej linii trendu spadkowego i krótkoterminowej średniej ruchomej, które utrzymywały ceny w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Jeśli chodzi o wsparcie i opór, szybko się zbiegają i pozostawiają BTC bardzo mało miejsca na manewry.

Handluj tutaj

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-24 14:46:19

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.