4 min przeczytaj

Członkowie zarządu chcą, aby Elon Musk przestał tweetować, ponieważ jego wspaniałe i niejednoznaczne przesłania nie przyczyniają się do wzrostu cen akcji TSLA. Trwający dramat, który pochłonął skandalicznego producenta samochodów w ostatnich dniach, zaniepokoił i rozczarował inwestorów z Tesli. Elon Musk wcześniej wyraził chęć przekształcenia Tesli w prywatną firmę. Jak się później dowiedział, z niewielką pomocą saudyjskiego monopolu państwowego.

"W ciągu prawie dwóch lat saudyjski monopol inwestycyjny zbliżył się do mnie wielokrotnie, by zabrać Teslę za prywatne" – powiedział Musk na blogu. "Niedawno, po tym, jak saudyjski fundusz kupił prawie 5 procent akcji Tesli za pośrednictwem publicznych rynków, skontaktowali się z nimi, aby poprosić o kolejne spotkanie. To spotkanie odbyło się 31 lipca. … Opuściłem spotkanie 31 lipca bez wątpienia, że ​​umowa z saudyjskim funduszem suwerennym może zostać zamknięta. "

Zgodnie z amerykańskim ustawodawstwem spółki notowane na giełdzie nie mogą zakomunikować swojej gotowości do manipulowania akcjami, dopóki nie będzie prawdziwej intencji. W związku z tym Tesla może spotkać się z zarzutami ze strony Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Niefortunna wiadomość może drogo kosztować firmę, jeśli Tesla zostanie uznana za winną.

Nie ma wątpliwości, że zarówno ogłoszenie, że firma będzie prywatna, jak i trwające śledztwo w sprawie SEC, przesuną akcje TSLA w najbliższych dniach. I chociaż przejęcie po cenie rynkowej (Musk będzie oferować 420 USD za akcję) jest dobre dla Tesli, dochodzenie może spowodować, że akcje Tesli ulegną amortyzacji.

Tesla została sprzedana za około 350 dolarów przed ogłoszeniem. Po opublikowaniu planu prywatyzacji cena wzrosła do 380 USD za akcję, a następnie spadła do 338 USD kilka dni później, czyli mniej niż w tym dniu rok temu. Skandale, otaczające firmę, nie są jedynym źródłem stresu dla obecnych i potencjalnych inwestorów. Wygląda na to, że Tesla ma trudności z nadążaniem za planem produkcyjnym, który ciągle ma słabe wyniki i oferuje poniżej średniej jakości.

Notowania giełdowe TSLA znacznie spadły od czasu ogłoszenia

Z punktu widzenia inwestora wartościowego (Warren Buffett i podobne) firma o stabilnych ujemnych dochodach nie jest warta swoich pieniędzy. Mimo to Tesla wykazała przyzwoity wzrost w ciągu 5 lat, mimo braku możliwości osiągnięcia zysku.

Rozpocznij handel już teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-16 13:00:56

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.