4 min przeczytaj

Nowi inwestorzy rozpoczynają swoją podróż handlową od konta demo. Ma to sens, dlaczego – korzystanie z konta demo jest wygodnym i praktycznym sposobem na poznanie podstaw handlu. W rzeczywistości często zaleca się, aby przedsiębiorcy przechodzili na konto rzeczywiste dopiero po osiągnięciu stałych zysków na demonstracji.

  sprawy stają się nieco trudneOto, gdzie sprawy stają się nieco trudne. Po tym, jak inwestorzy konsekwentnie realizują transakcje wygrywające, oczekują, że te same wyniki będą łatwo replikowane na ich rzeczywistym koncie. Te oczekiwania są nie tylko nierealistyczne, ale także ustawią Cię na porażkę.

Przed przejściem od praktyki do prawdziwego handlu konieczne jest zrozumienie, co sprawia, że ​​konta te różnią się od siebie. Uwzględnienie tych punktów i planowanie z wyprzedzeniem lepiej przygotuje cię do przejścia na konto rzeczywiste.

Znać ryzyko handlu

Podczas handlu demo nie ma realnego ryzyka pieniężnego. Utrata smug na koncie demonstracyjnym nie jest tak niszczycielska ani zniechęcająca, ponieważ masz pewność, że możesz uzupełnić swoje konto większymi funduszami, kiedy tylko chcesz.

Konto na żywo jest zupełnie inną historią. Ponieważ inwestujesz swoje ciężko zarobione pieniądze, straty będą znacznie trudniejsze. To z kolei może negatywnie wpłynąć na twoje zaufanie handlowe i prowadzić do irracjonalnych decyzji. Akceptuj, że straty są częścią handlu i odpowiednio je zaplanuj.

Zrozum różnicę psychologiczną

Najważniejsze jest to, że handel na prawdziwym koncie wywołuje emocje, szczególnie przy pierwszym przejściu z handlu demo. W ciągu pierwszych kilku transakcji poczujesz przypływ adrenaliny, podniecenia i nerwowości. Może również pojawić się wzmożone uczucie frustracji lub gniewu.

Kluczem jest tutaj kontrolowanie emocji. Jeśli strategia użyta na Twoim koncie demonstracyjnym nie działa w podobny sposób na twoim prawdziwym koncie, nie bój się ograniczać strat i dostosuj swój plan. Uporczywa próba powtórzenia twoich wyników demo może ustąpić miejsca słabym nawykom, takim jak handel zemstą.

Spodziewaj się zmieniających się warunków rynkowych

Spodziewaj się zmieniających się warunków rynkowychWarunki rynkowe zmieniają się w mgnieniu oka. Wielu nowych handlowców może nie być wyposażonych, aby poradzić sobie z niestabilnością, podczas gdy inni mogą mieć trudności w handlu na wolnym lub bocznym rynku.

Zanim przejdziesz do prawdziwego handlu, upewnij się, że masz plan dotyczący wszystkich rodzajów warunków rynkowych. Zamiast handlować dużymi pozycjami, zacznij od mniejszych kwot. Wymieniaj tylko to, co czujesz, że przegrywasz wygodnie. Możesz zwiększyć swoje pozycje po osiągnięciu stałych zysków i zdobyciu większego doświadczenia pod paskiem.

Teraz, kiedy już wiesz, jaka jest różnica pomiędzy wersją demo i live, jesteś gotowy na zmianę?

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-07-31 12:52:59

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.