5 min przeczytaj

Wcześniej w tym roku Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) postanowił zaktualizować przepisy dotyczące opcji binarnych i obrotu kontraktami CFD w Unii Europejskiej. Od tamtej pory wszyscy w branży mają mieszane odczucia związane ze zmianami. Niektórzy nawet wyrazili obawy dotyczące sytuacji, mówiąc, że nowe przepisy mogą mieć niszczycielskie skutki na rynku

Czego można się spodziewać po tych zmianach i jak można zachować dostęp do pełnej listy ukochanych instrumentów handlowych? Przeczytaj cały artykuł, aby znaleźć odpowiedzi

Zmiany, które zostały wprowadzone

Zanim to zrobimy, ważne jest, aby wyjaśnić, co faktycznie się stało i jakie zmiany zamierza wprowadzić ESMA.

Po pierwsze, ESMA zdecydowała zakazać wszelkich form handlu opcjami binarnymi. Oznacza to, że nikt nie może uczestniczyć w obrocie opcjami binarnymi w ramach Unii Europejskiej, z wyjątkiem profesjonalnych handlowców. Zakaz wejdzie w życie 1 lipca.

 ESMA

Po drugie, ESMA zaktualizowała przepisy dotyczące handlu kontraktami CFD, próbując przekształcić rynek. Dokonano tego poprzez obniżenie i ograniczenie kwoty dostępnej dźwigni finansowej dla każdej klasy aktywów, jak również zmuszenie brokerów CFD do wdrożenia ochrony przed ujemnymi saldami na rachunkach. Począwszy od 1 sierpnia, kwota handlowa dźwigni będzie mogła być wykorzystana, gdy handel niektórymi aktywami jest ograniczony zgodnie z następującymi zasadami:

 • 30: 1 dla głównych par walutowych;
 • 20: 1 dla nieważnych par walutowych, złote i główne indeksy;
 • 10: 1 dla towarów innych niż złote i inne niż indeksy giełdowe;
 • 5: 1 dla indywidualnych akcji i innych wartości referencyjnych;
 • 2: 1 dla kryptowalut.
 • można zauważyć, że rynek kryptowalut został najtrudniejszy, podczas gdy główne pary walutowe nadal mogą korzystać ze stosunkowo luźnych przepisów. Warto nadmienić, że pozycje CFD będą musiały zostać zamknięte, gdy marża spadnie poniżej poziomu 50% początkowej wymaganej marży.

  Handlowcy będą musieli teraz mieć zapewnioną ochronę ujemnego salda. Ta funkcja jest jednak od dawna wdrażana na platformie IQ Option. Ochrona przed ujemnymi saldami oznacza, że ​​nikt nie może stracić pieniędzy, których nie zainwestowały. Lista zmian nie ogranicza się do wyżej wymienionych punktów. Jednak są to te, które najprawdopodobniej mają wpływ na klientów IQ Option.

  Możliwe wady

  Istnieje kilka problemów z nowymi regulacjami EAMS, które wielu inwestorów może uznać za mylące. Handlowcy detaliczni (wszyscy bez statusu zawodowego) nie będą już mogli handlować żadnym z produktów binarnych i wykorzystywać dużej dźwigni. Dlatego niektóre strategie, które działały w przeszłości, nie mogą być już stosowane. Nie tylko handlowcy będą musieli dostosować swoje zwyczaje handlowe, ale także znaleźć nowe instrumenty do handlu. Te ostatnie będą oczywiście wymagały dużo czasu i wysiłku

  Jak zwykle na rynkach finansowych, wyższe ryzyko wiąże się zazwyczaj z wyższą nagrodą. Próbując chronić europejskich inwestorów i minimalizować ryzyko związane z handlem, ESMA zabiera znaczną część swojej finansowej wolności.

  Wniosek

  Nowe rozporządzenie ESMA nie jest końcem świata dla branży, ale może poważnie wpływa na sposób handlu. Czy jest coś, co możesz zrobić, aby uniknąć bardziej rygorystycznych zasad? Jedynym wyjściem z zaostrzonych przepisów dla ciebie jako przedsiębiorcy jest potwierdzenie statusu zawodowego przedsiębiorcy. Przeczytaj więcej o tym, jak to zrobić w następującym artykule.

  Kup teraz

  UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cenowych lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

  OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU OSTRZEGAWCZY

  Usługi finansowe świadczone przez tę stronę niesie wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

   


  Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
  Data publikacji: 2018-06-07 12:17:28

  Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.