4 min przeczytaj

Dolar amerykański jest gotowy na wielkie zyski w tym tygodniu i niewiele można zrobić, aby zatrzymać ruch. Waluta rezerw światów wspierana jest przez falę pozytywnych danych ekonomicznych, które wskazują na jedną rzecz; więcej podwyżek stóp procentowych od FOMC. Kalendarz gospodarczy tego tygodnia jest pełny, przynajmniej dla USA, i oczekuje się, że ujawni więcej sił w rozwijającej się amerykańskiej gospodarce.

Ponieważ tydzień zostanie skrócony w czasie wakacji, większość danych pojawi się w czwartek, ale najważniejsze raporty o zatrudnieniu poza rolnictwem będą dostępne w piątek. W czwartek powinno ukazać się sprawozdanie Challengera w sprawie zwolnień, raport ADP o wynagrodzeniach w sektorze prywatnym i tygodniowe dane o liczbie bezrobotnych, z których wszystkie powinny wykazywać niski poziom utraty miejsc pracy oraz wysoki poziom utrzymywania i zatrudniania.

Oczekuje się, że piątkowe dane o zatrudnieniu poza rolnictwem pokażą wyraźne korzyści w zakresie 200 000 nowych miejsc pracy. Jeszcze ważniejsze będą korekty i ich wpływ na średnią dwunastomiesięczną, średnia, która zyskuje na wartości powyżej lub powyżej 200K przez kilka lat. W raporcie przewiduje się, że bezrobocie spadnie do 3,8%, a płace wzrosną o 0,2%. Wzrost płac jest kluczową wartością w tym miesiącu, a jeśli utrzyma się na poziomie powyżej 2,5%, potwierdzi potrzebę dwóch kolejnych podwyżek stóp w tym roku.

Złą wiadomością dla euro i euro byków jest to, że w tym tygodniu pozostało niewiele danych z UE. Jak dotądDane o PMI i PPI były na tyle silne, aby zrównoważyć część siły dolara, ale sprzedaż detaliczna była słaba, a wszystko, co pozostało, to rewizja PKB w piątek. Rewizja w drugim kwartale może wywołać silne emocje w strefie euro, jeśli jest gorąca, ale ponieważ jej wygląd zewnętrzny wydaje się mało znaczący.

The EUR / USD jest obecnie notowane na krótkoterminowej średniej kroczącej, ale poniżej 1,6255 oporu, z borsukowymi wskazaniami. Niższy ruch potwierdziłby opór i mógł zepchnąć parę do 1.1400, a ruch w górę stawiałby dodatkowe cele oporu w pobliżu 1,16700 i 1,1725.

EUR / USD

W północnoamerykańskich negocjacjach handlowych między USA i Kanadą dochodzi do wzrostu dwóch dolarów.

USD / CAD

The USD / CAD zyskuje na wartości od niedawnego niskiego, ale teraz stawiającego opór na 1,3200. Wskaźniki są optymistyczne i wskazują na wyższe ceny, więc należy się spodziewać wzrostu. Dane o zatrudnieniu są prawdopodobnym katalizatorem i mogą wysłać parę do 1,3300 i 1,3400 w najbliższym czasie.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
Między 74 a 89% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-05 15:58:53

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.