4 min przeczytaj

Inflacja na poziomie amerykańskiego konsumenta była słabsza niż oczekiwano i zatrzymała kurs dolara względem głównych światowych walut. Indeks cen towarów i usług konsumpcyjnych wyniósł w czerwcu 0,1%, pokazując ciągły wzrost cen na poziomie konsumentów. Dane są pozytywne dla amerykańskiej gospodarki, ale zwiększają stopy procentowe z FOMC. Oczekiwano, że inflacja CPI wzrośnie o 0,2% z szansą na nadejście gorącego (dane o PPI opublikowane poprzedniego dnia były gorętsze niż oczekiwano), więc CPI zdecydowanie spadł.

Porównania rok do roku są nadal wysokie na poziomie 2,9%, ale łagodzone przez znacznie chłodniejsze odczytanie inflacji bazowej. Na poziomie podstawowym, ex-food i energy, CPI wzrósł o 0,2% i poniżej oczekiwań. Ceny lub żywność wzrosły o 0,2%, a gazu o 0,5%, ale zyski te zostały zrekompensowane spadkiem energii netto o -0,3%. Rdzeń, który przeczytałeś, wynosi 2,4%, powyżej oczekiwań FOMC, ale w porównaniu z poprzednim miesiącem i dowodem na to, że działa ustalona podwyżka stóp procentowych.

To, co to oznacza dla dolara, jest proste, jest ucieczką od wiecu. Dane sugerują, że FOMC jest na dobrej drodze do powstrzymania inflacji, a to oznacza brak podwyżek w oczekiwaniu na podwyżki stóp. W związku z oczekiwaniami o podwyżce stóp, osłabienie dolara powinno osłabić się wobec głównych walut świata. Ryzyko polega obecnie na tym, że dane z UE, Wielkiej Brytanii i Japonii nie będą wykazywały wzrostu i pozostawi światowe rynki walutowe kroczące po wodzie w poszukiwaniu kierunku.

The Kurs EUR / USD przesunął się w dół we wczesnej fazie handlu, aby przetestować wsparcie na 1.670 i utrzymane wsparcie. Rynek szukał mocniejszego odczytu CPI i go nie dostał. Ten ruch ustawia parę do odbicia od wsparcia, pod warunkiem, że dane UE pozostaną niezmienne. Czwartkowe dane pokazują, że CPI w krajach członkowskich Niemcy i Francja wstrzymały się, podczas gdy produkcja przemysłowa w ramach większej UE nadal rośnie powyżej oczekiwań. Jeśli para utrzymuje ruch w dół, cele wsparcia wynoszą 1.16250 i 1.1550.

EUR / USD przesunął się w dół

GBP / USD również utrzymał się w czwartek, tworząc akcję małej zielonej świecy późnym rankiem. Para odkrywa, co zmieni się w Head & Shoulders, jeśli funt będzie się dalej umacniał.

GBP / USD również utrzymywał swoją pozycję

Wskaźniki są zmieszane w swoich sygnałach, zgodnie z testem odporności (para walczy z oporem w krótkim okresie EMA), ale również wykazuje oznaki zwyżkującego. Dekolt jest blisko 1,3315, ruch powyżej tego będzie zwyżkowy.

USD / JPY utworzyło średniej wielkości zieloną świecę

Dolar był w stanie osiągnąć mocne zyski w porównaniu z jenem, gdy apele zanikają. USD / JPY stworzyło średniej wielkości zieloną świecę przedłużającą rajd, który rozpoczął się wcześniej w tym tygodniu i wygląda na to, że wzrośnie wyżej. Wskaźniki są optymistyczne i potwierdzają ruch z docelowym 113,25 w najbliższym czasie.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-07-13 12:56:22

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.