3 min przeczytaj

Prawie wszystko, co ludzie robią, ma komponent cyklu sezonowego. Rynki akcji nie są wyjątkiem. Zjawisko to jest trudne do wyjaśnienia i nadal można wykorzystać sezonowość na swoją korzyść. Korzystają na tym nie tylko inwestorzy średnio- i długoterminowi. Krótkoterminowi inwestorzy mogą również dobrze wykorzystać te informacje. Powszechnie przyjmuje się, że większość pieniędzy na giełdzie powstaje w okresie od 1 listopada do 30 kwietnia (tzw. Zima), podczas gdy należy unikać okresu od 1 maja do 31 października (tzw. Lato), ale to tylko legenda na Wall Street?

W 2012 roku dwaj profesorowie z Uniwersytetu w Massey napisali dwa artykuły na ten temat: Czy miesięczny sezon jest prawdziwy? Perspektywa trzech wieków i Wskaźnik Halloween: wszędzie i przez cały czas. Wyniki uzyskane ze 108 krajów i 319 lat obserwacji wskazują, że podział lato-zima jest bardziej niż rzeczywisty.

Poniższa tabela przedstawia miesięczne średnie zyski z rynku akcji:

Styczeń i grudzień to dwa najbardziej dochodowe miesiące w roku, a wrzesień i październik to najgorsze wyniki. Jak widać, zima jest średnio bardziej opłacalna tego lata, co niekoniecznie oznacza, że ​​rynek będzie zachowywał się tak samo każdego roku. Oczywiście, gdy obserwujemy 300 lat historii, wartości odstające są bardziej niż oczekiwane. Jednak ogólne wzorce, obserwowane przez stulecia, mogą naprawdę wiele powiedzieć o naturze sezonowych fluktuacji i dają przewagę. Ostatecznie od ciebie zależy wykorzystanie tej wiedzy w swojej działalności handlowej.

Jak korzystać z tych informacji w handlu? Pozytywny inwestor może uznać za korzystne obrót w ciągu miesiąca z wyższym średnim zyskiem: Grudzień, kwiecień, styczeń. Dla niedźwiedzich inwestorów dobrym pomysłem jest otwarcie krótkiej pozycji w trakcie Lipiec, wrzesień i październik.

Oczywiście nie masz gwarancji, że pozostaniesz w czerni, gdy będziesz podążać za sezonowymi wzorami. W końcu twój sukces (lub porażka) będzie zależeć głównie od twojej strategii handlowej. Jednak na rynkach finansowych zawsze dobrze jest wiedzieć więcej niż inni.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-11-15 14:56:47

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.