4 min przeczytaj

Wszyscy wiemy, że uczucie, gdy trend zwraca się przeciwko tobie i musisz obserwować, jak twoja pozycja powoli się pogarsza. Zdecydowanie nie jest to coś, czego chciałbyś doświadczyć. Jednak wszyscy zaangażowani w handel będą musieli stawić czoła temu problemowi prędzej czy później. Całkowicie dobrze jest stracić część swoich transakcji, ponieważ nawet najbardziej doświadczeni i odnoszący sukcesy handlowcy nie wygrywają 100% swoich transakcji. Ważne jest jednak prawidłowe rozwiązanie problemu, aby móc zarządzać ryzykiem i stratami. Oto trzy różne sposoby rozwiązania tego problemu.

1. Odpręż się

Może wydawać się oczywiste, ale jest to pierwsza rzecz, którą chcesz zrobić, gdy trend idzie przeciwko tobie. Bez względu na to, ile razy usłyszysz "pozbyć się emocji", nie skorzystasz z tej techniki, dopóki nie zrobisz tego dokładnie. Możesz zwiększyć swoje szanse na sukces, trzymając się strategii handlowej i pozostając chłodnym.

Gdy zauważysz nagłe odwrócenie trendu, unikaj podejmowania decyzji opartych na emocjach. Zamiast tego musisz skupić się i kontynuować handel zgodnie ze swoim systemem transakcyjnym.

Zabawny fakt: niektórzy handlowcy wdają się w medytację, aby pozbyć się lęku i uspokoić umysł.

Nie mówimy, że jest to coś, co powinieneś zrobić, ani nie gwarantuje, że ci pomoże. Mimo to dobrze jest mieć sposób na pozbycie się błędnych wzorców psychologicznych i opanowanie emocji.

2. Użyj stop loss

Być może słyszeliście, że przesunięcie progu stop-loss po otwarciu transakcji jest złym nawykiem handlowym. Zwykle jest tak, ponieważ wiąże się z emocjonalnym handlem. Możesz jednak wprowadzić regułę do strategii handlowej, która mówi o tym "Jeśli cena aktywów zerwie się powyżej / poniżej głównego obszaru oporu / wsparcia, dostosuję stop loss". W ten sposób możesz zarządzać swoim ryzykiem dzięki rozszerzonej funkcji stop loss / take profit, która jest dostępna dla klientów IQ Option, a jednocześnie unika pułapek losowego zarządzania transakcjami.

3. Zamknij ofertę

Zawsze istnieje opcja zamknięcia transakcji. Nie bój się zamknąć transakcji, kiedy twój system handluje do ciebie. Niestety, nic nie możesz zrobić, by kontrolować rynek (chyba że jesteś George'em Sorosem), a niektóre transakcje zostaną utracone. Dopóki nie zaczniesz tracić więcej niż wygrywasz, jesteś dobry. Ta opcja jest szczególnie cenna, gdy czujesz się emocjonalnie i nie wiesz, jak przezwyciężyć niepokój.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-11-09 14:42:16

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.