5 min przeczytaj

Dla pomyślnego celu – orientalnego kupca dziennik jest koniecznością. Aby zostać profesjonalnym inwestorem, będziesz musiał zmierzyć swoje wyniki, przeanalizować strategie handlowe i dostosować swoje zachowanie. I tu właśnie świeci dziennik handlu. Może również pracować jako osobisty trener i mentor. Czasami, patrząc na wszystkie błędy popełnione w przeszłości, łatwiej będzie uniknąć powtórzenia ich w przyszłości. To proste, ale skuteczne narzędzie również zwiększy Twoją dyscyplinę i konsekwencję. Czasopismo może nawet pomóc ci pozbyć się nieproduktywnych nawyków, podnosząc wyniki handlu.

Co to jest dziennik handlowy?

Mówiąc prościej, dziennik handlu jest zbiorem wszystkich twoich transakcji i informacji z nimi związanych. Jakie powinny być informacje? Wszystko, co uważasz za istotne, od stanu emocjonalnego do obserwacji rynku. Jest jednak kilka punktów, które muszą być obecne. W związku z tym bezwzględny obowiązkowy zasób obejmuje:

 • Stan rynku przed, w trakcie i po zakończeniu transakcji. Ta informacja pozwoli ci ocenić uzasadnienie każdej transakcji i powiedzieć dobrym handlowcom te złe.
 • Co poszło dobrze. Nawet najbardziej niszczycielskie oferty mogą być dla ciebie korzystne, jeśli wiesz, jak się z nich uczyć. Czy coś, co pomimo poniesionych strat, zostało zrobione dobrze? Na przykład Twoja zdolność do określania kierunku trendu i jego siły, właściwego zarządzania ryzykiem itp. Nie bój się wychwalać siebie za to, w czym jesteś dobry.
 • Nowe pomysły. Handel to nie tylko doskonalenie rzeczy, które już znasz, ale także nauka nowych rzeczy. Dzięki zaangażowaniu się w dziennik handlu zyskasz możliwość lepszego testowania nowych podejść i pomysłów.
 • Błędy popełniono. Prawdopodobnie najważniejszy punkt na tej liście. Przecież celem pisma handlowego jest uczynienie cię lepszym inwestorem. Tylko uczenie się na błędach poprawiłoby się.
 • Dlaczego to jest ważne?

  Aby zostać profesjonalnym przedsiębiorcą, na pewno będziesz musiał pozbyć się swoich emocji. Jednym z najprostszych sposobów na to jest prowadzenie dziennika i poprawa dyscypliny. Za pomocą tego prostego narzędzia znacznie zmniejszysz liczbę losowych transakcji, a zatem stracisz mniej.

  Masz już dziennik? Łatwiej powiedzieć niż zrobić. Czasopismo handlowe będzie wymagało znacznego wysiłku, zwłaszcza na samym początku, kiedy wciąż się do niego przyzwyczaja. Ale nie pozwól, by wyzwanie polegające na trzymaniu się koniecznej rutyny cię przestraszyło. W końcu to będzie tego warte.

  Konfigurowanie dziennika

  Panel "Historia handlu" (lewy górny róg w sali handlowej) jest użytecznym narzędziem, ale nie może być wykorzystywany jako samodzielny dziennik handlowy. Jak już wiesz, nie wystarczy obserwować ceny otwarcia i zamknięcia aktywa, ponieważ powinieneś również mieć świadomość panujących warunków rynkowych przed i po transakcji. Dziennik handlowy można przechowywać jako arkusz kalkulacyjny Excel lub korzystać z niezależnej aplikacji.

  Cokolwiek wybierzesz, nie zapomnij raz na jakiś czas przejrzeć swój dziennik. Dziennik handlowy, który nie jest dokładnie sprawdzany, jest bezwartościowy. Przeglądaj historię handlu raz na jakiś czas (od jednego do czterech razy w miesiącu). Zwróć uwagę na błędy, które popełniłeś, przeanalizuj najskuteczniejsze transakcje i spróbuj nauczyć się czegoś nowego za każdym razem, gdy otwierasz dziennik handlowy.

  Handluj teraz

  UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

  OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

  Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


  Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
  Data publikacji: 2018-08-13 17:37:55

  Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.