3 min przeczytaj

Dropbox ma opublikować ostatni kwartalny raport o zarobkach w najbliższy czwartek po zamknięciu dzwonka. Biorąc pod uwagę, że będzie to drugi raport Dropbox, odkąd firma przeszła udaną pierwszą ofertę publiczną (IPO) w marcu, analitycy dokładnie obserwują wydajność giganta chmury. Więcej o fluktuacjach akcji Dropbox oraz o tym, czego można się spodziewać po raporcie o zarobkach z drugiego kwartału.

Dotychczasowa skuteczność udostępniania

Mimo że akcje Dropbox zyskały 9,5% od momentu ogłoszenia, firma doświadczyła znacznej zmienności w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Po umocnieniu 47% w połowie czerwca i osiągnięciu ceny 42 USD za akcję, ceny spadły o 17,4% do końca lipca. Jednak akcje udało się odzyskać w przybliżeniu tyle samo w zeszłym tygodniu, co sugeruje, że Dropbox ma potencjał na kolejne akcje byków w nadchodzących miesiącach.

Wykres Dropbox

Pozytywne nastroje na rynku

Ogólnie rzecz biorąc, analitycy oferują optymistyczne spojrzenie na przyszłość Dropboksa. Firma Jeffries, zajmująca się bankowością inwestycyjną na skalę światową, niedawno zmodernizowała DBX ze statusu Hold to Buy, biorąc pod uwagę, że firma jest niedowartościowana.

Chociaż niektórzy inwestorzy mogą być zainteresowani konkurencją, inni sugerują, że bliskie relacje Dropbox z konsumentami pozwolą firmie wyprzedzić grę. Co więcej, inwestycja w technologię Shingled Magnetic Recording (SMR) może spłacić się w postaci pozycjonowania Dropbox jako czołowego konkurenta przeciwko Apple i Google.

Jeśli chodzi o zarobki, firma badawcza Zacks spodziewa się, że Dropbox będzie zarabiać 0,06 USD na akcję. Szacunek EPS wynosi 0,28 USD, cztery centy wyżej niż wcześniej przewidywano. Wreszcie przychody w drugim kwartale szacuje się na 330,3 miliona USD.

Ostatnie słowo

Dropbox odnotował mieszane wyniki w ciągu ostatniego kwartału, ale analitycy mają powody, by sądzić, że firma może potencjalnie wygrać rytm zarobków w drugim kwartale. Ogólnie rzecz biorąc, stały wzrost i inwestycje w nowe produkty sprawiają, że Dropbox jest firmą wartą zachowania na dłuższą metę.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-09 12:27:54

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.