5 min przeczytaj

Firma Fortune opublikowała ostatnio listę rzeczy, które my, jako handlowcy, powinniśmy oczekiwać od 2019 r. (A przynajmniej być tego świadomi). Jak każda przepowiednia, nie są one oczywiście osadzone w kamieniu. Jednak zawsze dobrze jest dla przedsiębiorcy przewidzieć pewne wydarzenia, bez względu na to, czy są dobre, czy złe i być na nie przygotowanym. Zapoznaj się z pełnym artykułem, aby dowiedzieć się, jakie możliwości ma świat dla społeczności handlowej.

1. Umowa między USA a Chinami

Eksperci uważają możliwe jest osiągnięcie porozumienia między dwiema największymi gospodarkami świata: Stanami Zjednoczonymi i Chinami. Jeśli tak się stanie, kurs wymiany USD i CNY z pewnością się umocni, odzwierciedlając nadzieje na kolejne ożywienie gospodarcze. Produkt krajowy brutto USA już ucierpiał na narastającym konflikcie pomiędzy dwoma supermocarstwami. Prezydent Trump, odpowiedzialny za konflikt, może wykorzystać porozumienie i wykorzystać je podczas kampanii prezydenckiej w 2020 r., Dlatego jest całkiem prawdopodobne.

2. High-tech

Według ekspertów Fortune, nadchodzący rok będzie dobry dla branży high-tech, w tym Amazon i Tesli. Amazon będzie mógł odnieść sukces w kolejnej branży – coś, co zrobił już kilka razy. Amazon konkuruje obecnie z Facebookiem i Google w dziedzinie reklamy internetowej. W tym roku Amazon zajmował 4,2% rynku amerykańskiego, ale oczekuje się, że przekroczy on 8% w ciągu następnego roku. Analitycy uważają, że Tesla dostarczy swój pierwszy 35 000 $ samochód (tak zwany Model 3, tańsza wersja oryginalnego pojazdu) w nadchodzącym roku. W rezultacie akcje wyżej wymienionych spółek mają szansę na wzroście. Pierwsza generacja smartfonów 5G nadal jednak nie udaje się.

3. Upadek Facebooka

Chociaż Facebook działał dobrze z finansowego punktu widzenia, firma była w centrum kilku skandali PR, które mogą negatywnie wpływać na jego dobre samopoczucie w dłuższej perspektywie. Ludzie są coraz bardziej sfrustrowani naruszeniami bezpieczeństwa i fałszywymi wiadomościami. Wszystkie powyższe, w połączeniu ze skandalem z Cambridge Analytica może obniżyć cenę akcji giganta mediów społecznościowych.

4. Zawirowania międzynarodowe

Pomimo prawdopodobieństwa pokoju (a przynajmniej zawieszenia broni między Stanami Zjednoczonymi a Chinami) można oczekiwać, że międzynarodowe środowisko pozostanie niestabilne i niestabilne. Konflikty militarne i napięcia polityczne często przekładają się na nierówność ekonomiczną i słabe wyniki. Todd Horwitz, główny strateg doradcy inwestycyjnego Bubba Trading, na przykład uważa, że ​​rynek amerykański może stracić nawet 20% kapitalizacji rynkowej. Równie dobrze może się okazać, że zbliżamy się do kolejnego kryzysu finansowego.

5. Kryptowaluty

Kryptowaluty, a zwłaszcza Bitcoin, zostały nazwane najgorszą inwestycją 2018. Ta klasa aktywów stracił średnio 80% swojej wartości w ciągu tylko jednego roku. Co powinieneś, jako przedsiębiorca, oczekiwać od BTC i jego młodszych rówieśników w 2019 roku? Prawdopodobnie niewiele. Najprawdopodobniej nie będziemy świadkami kolejnego okresu szybkiego wzrostu, jak to miało miejsce w 2017 roku. Willy Woo, niezależny badacz kryptografii, wspomina o Q2 2019 jako końcu rynku niedźwiedzi.

2019 w liczbach

Eksperci Fortune oczekują:

 • Jedna baryłka ropy naftowej warta 80 dolarów do końca 2019 r. (Jedna baryłka ropy Brent jest teraz sprzedawana za około 51 USD).
 • Fundusze federalne utrzymują się na poziomie 3% pomimo chłodnego wzrostu gospodarczego.
 • Ceny domów w USA (ważna miara, która koreluje z dobrobytem amerykańskiej gospodarki jako całości), wzrosły o 1,5%.
 • Źródło: Prognozy na rok 2019: Kryształowa kula szczęścia na nadchodzący rok

  Handluj teraz

  UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
  Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

  OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

  Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
  73% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
  Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


  Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
  Data publikacji: 2018-12-26 14:33:42

  Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.