6 min przeczytaj

Niektórzy uważają, że 1 bilion dolarów to za dużo dla jakiejkolwiek spółki notowanej na giełdzie – bez względu na to, jak opłacalne i udane. Fakty wskazują jednak na możliwość osiągnięcia przez obie firmy progu 2 bilionów dolarów. I jeden ekspert jest już pewien – Amazon dotrze tam wcześniej.

Tom Forte z D.A. Davidson & Co. (prywatna amerykańska firma inwestycyjna typu boutique) powiedziała we wtorek, że Amazon ma więcej możliwości rozwoju i dlatego jako pierwszy osiągnie 2 biliony dolarów. Amazon Web Services odpowiada za bezprecedensowy wzrost firmy i uważa się, że nadal podnosi cenę akcji AMZN. Według Forte, jednostka ta "była darem niebios dla rentowności spółki, a ostatecznie jej ceny akcji." Obszary niezwiązane z podstawowymi usługami, z których najważniejszą jest Amazon Web Services, będą napędzać rozwój firmy w nadchodzącym okresie. lata i miesiące. Apteki internetowe Sieć supermarketów Pillpack i produktów ekologicznych Whole Foods Market zostały niedawno dodane do portfolio biznesowego Amazon. Niektórzy posuwają się nawet do założenia, że ​​Landmark, sieć kin kinowych, będzie kolejnym ważnym nabytkiem dokonanym przez korporację Jeffa Bezosa.

W porównaniu z Apple, Amazon rośnie znacznie szybciej

Forte, którego już cytowaliśmy w tym artykule, uważa, że ​​dwa inne obszary biznesowe mogą mieć pierwszorzędne znaczenie dla Amazona w jego dążeniu do 2 trylionów dolarów. Co zaskakujące, są to stacje benzynowe i podróże. Costco może być zatem postrzegany jako wzór do naśladowania dla firmy Amazon, ponieważ amerykańska korporacja obsługuje już stacje benzynowe w niektórych swoich magazynach. Nieoczekiwaną synergię można uzyskać łącząc różne jednostki biznesowe. Na przykład kierowców można zwabić do sklepów Amazon, oferując im zniżki na paliwo. Jednak wciąż nie jest jasne, w jaki sposób firma może wejść w ten biznes.

Amazon już próbował wejść w podróż, ale może to zrobić jeszcze raz. Amazon oferuje wiele rzeczy: od rejsów i wynajmu samochodów po bilety lotnicze i rezerwacje hotelowe. Usługa typu Airbnb również może być realną opcją. Morgan Stanley opublikował w marcu raport, w którym wspomniano o możliwości wejścia Amazon do branży turystycznej. Nawet biznes gier nie może być całkowicie wykluczony.

"Amazon nadal strzela na wszystkich cylindrach. Jest to niewątpliwie marka, która staje się silniejsza, gdy staje się większa "- powiedział Matt Benkendorf, dyrektor ds. Inwestycji w Vontobel Quality Growth.

Aby osiągnąć 2 tryliony dolarów, akcje AMZN będą musiały podwoić się, co firma okazała się możliwa w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Podsumowując, w ciągu ostatnich 5 lat Amazon wykazał wzrost o 600%.

Apple, które nie zamierza wchodzić w inne obszary działalności, nie może oczekiwać efektu synergii wielu firm w powiązanych dziedzinach. Ta firma może polegać tylko na swoich podstawowych obszarach wiedzy, a mianowicie na elektronice komputerowej, oprogramowaniu i usługach online. Zrównoważony rozwój Apple jest kwestionowany przez wielu profesjonalnych inwestorów. Analitycy uważają, że zarobki Amazon wzrosną średnio o 46% rocznie w ciągu najbliższych 5 lat, podczas gdy Apple będzie w stanie wykazać wzrost o 13%.

Apple może mieć trudności z utrzymaniem wzrostu

Wszystko to sprawia, że ​​niektórzy eksperci uważają, że Amazon będzie pierwszym, który stanie się pierwszą na świecie 2 bilionową firmą. Czy możemy już powiedzieć, ile czasu to zajmie? Nikt nie zna dokładnej daty. Można jednak oszacować, że zajmie on spółce Bezos znacznie mniej czasu niż przekroczył próg 1 biliona dolarów.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-06 14:38:54

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.