3 min przeczytaj

Naukowcy z Imperial College London ocenili, jak blisko kryptowaluta ma stać się głównym nurtem pieniądza.

Specjaliści wymieniali trzy główne kryteria, jako zdolne do działania jako zasób wartości, środek wymiany i jednostka rozliczeniowa. Bitcoin i inne główne cyfrowe waluty już służą jednej z tych ról, ponieważ miliony ludzi używają ich jako zasobu wartości.

Aby spełnić dwa ostatnie kryteria, naukowcy stwierdzili, że bitcoin i firma będą musiały przezwyciężyć takie wyzwania, jak skalowalność i regulacja: "Świat krypto-waluty rozwija się tak szybko, jak towarzyszy mu spory zbiór mylącej terminologii. Te zdecentralizowane technologie mogą potencjalnie obalić wszystko, co wydawało nam się znane na temat natury systemów finansowych i aktywów finansowych "- powiedział profesor William Knottenbelt z Imperial.

"Istnieje wiele sceptycyzmu w stosunku do kryptowalut i jak mogą one stać się codziennym systemem płatności wykorzystywanym przez człowieka na ulicy. W tym badaniu pokazujemy, że kryptowaluty już poczyniły znaczne postępy w kierunku spełnienia kryteriów, aby stać się powszechnie akceptowaną metodą płatności."

Dr Zeynep Gurguc z Imperial dodał: "Nowe systemy płatności – lub klasy aktywów – nie pojawiają się z dnia na dzień, ale warto zauważyć, że koncepcja pieniądza ewoluowała – nawet w naszym życiu – od płatności gotówkowych po cyfrowe lub płatności zbliżeniowe. Szersze zastosowanie kryptowalut i krypto-aktywów jest kolejnym naturalnym krokiem, jeśli uda im się przezwyciężyć sześć wyzwań [scalability, usability, regulation, volatility, incentives and privacy] przedstawiamy w naszym sprawozdaniu. "

"Historia pieniądza to historia ewolucji, nowej technologii zastępującej stare, aby usprawnić transfer wartości z jednej osoby na drugą. Kryptowaluty to kolejny krok w tej podróży – powiedział Iqbal Gandham, dyrektor zarządzający w Wielkiej Brytanii eToro.

Handluj krypto teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-07-09 15:36:12

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.