8 min przeczytaj

Bitcoin obecnie waha się w okolicach 6500 USD, choć był to ruch o kilkaset USD wyższy niż w okresie od maja do połowy czerwca. Jednak pod koniec czerwca wzrósł on do najniższego poziomu od listopada 2017 r., Do kwoty 5.845 USD, jak pokazano na Coinmarketcap. Oznacza to, że wszystkie zyski z grudnia i stycznia zniknęły. Większość funduszy hedgingowych i innych funduszy, które w tamtym czasie mocno inwestowały w Bitcoin, odnotowuje obecnie znaczne straty. Przy tej cenie bitcoin nie jest atrakcyjny nawet dla górników, którzy muszą pokryć zużytą energię elektryczną i sprzęt.

Jeśli największa krypto-waluta będzie się utrzymywać w ten sposób do końca roku, może to być dużym problemem dla wielu funduszy, inwestorów detalicznych i górników. Jak długo jednak Bitcoin będzie się wahał blisko ostatniego dna? Spróbujemy to rozgryźć.

The powody ostatniego trendu spadkowego

bitFlyerBitcoin osiągnął najniższy poziom od początku bieżącego roku, zaraz po tym, jak japońska Agencja Usług Finansowych wysłała zlecenia ulepszenia do sześciu lokalnych giełd kryptograficznych, w tym największej tamtejszej – bitFlyer. Z tego powodu, BitFlyer i prawdopodobnie także inne giełdy ogłosiły, że przestaną przyjmować nowych klientów, dopóki nie rozwiążą problemów wykrytych przez regulator. To była ostatnia kropla dodana do serii innych niekorzystnych wiadomości, które wywierały presję na rynku kryptografii.

Trend spadkowy stał się bardziej gwałtowny w połowie czerwca, kiedy w ciągu tygodnia dwie południowokoreańskie giełdy krypto – Bithumb i Coinrail – zostały zhackowane. Bithumb jest drugą co do wielkości giełdą kryptograficzną, więc zniknięcie 30 milionów dolarów trafiło na pierwsze strony gazet w ciągu kilku godzin. Operator giełdy musiał na pewien czas zawiesić wszystkie wpłaty i wypłaty.

W Indiach lokalna giełda krypto-walutowa Zebpay ostrzegała swoich klientów, że może zawiesić wypłaty w walutach pieniężnych, jeśli Sąd Najwyższy przestrzega zakazu krypto gramu podczas przesłuchania, które miało wkrótce nadejść.

Te i inne nieprzychylne wieści dławią wszelkie próby zdobycia 10 000 $. Nawet fakt, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wyraźnie oświadczyła, że ​​nie będzie regulować Bitcoin i Ethereum jako papierów wartościowych, tak naprawdę nie pomogła.

Czy Bitcoin może zaktualizować swój najniższy poziom?

Jak się okazuje, dotknięcie najniższego poziomu od listopada 2017 r. Nie jest nawet najgorszą rzeczą, jaka może się przytrafić posiadaczom Bitcoinów i aktywnym handlowcom. Według niektórych obserwatorów kryptografii, następny przystanek BTC może być najniższym poziomem od października zeszłego roku – gdzieś w regionie na 5000 $.

Po niedawnej katastrofie spowodowanej interwencją japońskiego regulatora, analityka technicznego Mark Newton, założyciel Newton Advisors, powiedział CNBC, że największa krypto-waluta może spaść o kilkaset dolarów więcej, zanim znajdzie dno prawdopodobnie na poziomie około 5000 $.

W tym samym okresie magazyn Forbes napisał, że poziom wsparcia BTC wynosi 5,100 USD. Tak więc liczby zbiegły się i wszyscy oczekiwali dalszego spadku bitcoina.

Chociaż inwestorzy kryptograficzni nie byli zadowoleni z ostatniego krachu, niektórzy uczestnicy rynku, w tym krypto "wyrocznia" John McAfee, powiedzieli, że Bitcoin nie był martwy, a trend spadkowy nie był tak wielkim problemem.

Brian Kelly, założyciel i CEO BKCM LLC, powiedział CNBC:

"Połóżmy to w perspektywie. Czy wiesz, gdzie byliśmy rok temu? 2500 USD. I niedźwiedź rynki, nie wiemy, gdzie się kończą. To nie znaczy, że Bitcoin nie może się obniżyć. Ale to nie jest pogrzeb dla Bitcoin "- dodał.

Brian Kelly

W rzeczywistości inwestorzy nigdy nie powinni obawiać się całkowitego spadku ceny bitcoinów, ponieważ nie jest to pieniądz papierowy – nie może przeżyć hiperinflacji i nie zniknie w żadnym miejscu. Jest na blockchainu na zawsze. I jak tylko pozostanie na blockchain, będzie przynajmniej trochę na to zapotrzebowanie. Obecnie istnieje cała infrastruktura i rynek inwestorów, zakładów górniczych, funduszy, firm typu venture capital, produktów inwestycyjnych (w tym z CME i CBOE) oraz agencji rządowych. Bitcoin jest tutaj, aby pozostać bez względu na wszystko.

Gdzie będzie Bitcoin pod koniec 2018 roku?

Koniec 2017 roku był triumfem dla społeczności kryptograficznej, ponieważ zobaczyli, że Bitcoin zbliża się do 20 000 $, podczas gdy Ripple, Ethereum i inne roczne statystyki kryptowalut mierzą w tysiącach punktów procentowych. Czy w tym roku może powtórzyć to samo?

Tom Lee, partner zarządzający Fundstrat Global Research, powiedział w czwartek, 5 lipca, że ​​spodziewa się, że Bitcoin zakończy rok na około 25 000 USD. Jego pozycja jest taka, że ​​koszty wydobycia muszą podnieść cenę krypto-waluty.

Tom Lee

Warto również wspomnieć, że w listopadzie i grudniu w ostatnich latach nastąpiły upalne miesiące, może z wyjątkiem grudnia 2014 r. Wydaje się, że jest to odpowiedni czas dla przedsiębiorców, aby stali się bardziej aktywni, gdy wychodzą z wakacji. Ten sam wzór można zaobserwować w przypadku amerykańskiego indeksu S & P 500, który monitoruje 500 największych firm w tym kraju.

Trudno z pewnością przewidzieć, że Bitcoin osiągnie 25 000 $ do końca tego roku, ale możemy być pewni, że największa kryptowaluta wyjdzie z 2018 r. Pozytywnie.

Handluj krypto teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-07-07 14:08:35

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.