2 min przeczytaj

Według New York Timesa, praca akademicka doszła do wniosku, że Bitcoin był przedmiotem manipulacji cenowych w ciągu ostatniego roku.

Artykuł "Czy Bitcoin naprawdę nie jest przywiązany? ", Został napisany przez Johna M. Griffina i Amina Shamsa, profesora finansów na Uniwersytecie w Teksasie oraz doktora. kandydat w tej samej instytucji

Dokument ma długość 66 stron analizuje hipotezę, że ceny krypto walutowe są manipulowane za pomocą Tokenu z zabezpieczeniem dolara. Stwierdzono, że Tether jest kupowany w dużych ilościach podczas spadków na rynku, a wzrost cen bitcoinów często następuje .

Badanie koncentruje się na wymianie kryptowalutowej o nazwie Bitfinex. Bitfinex to jedna z największych giełd kryptowalut na świecie, obsługująca w ostatnich 24 godzinach obroty o wartości 7,6 mln USD według coinmarketcap.com. W lutym zbadaliśmy jego bliskie relacje z Tether – wycieki Paradise Papers ujawniły, że Tether został utworzony na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych przez dwóch funkcjonariuszy Bitfinex w 2014 roku.

Griffin i Shams badali ruchy Bitcoin i Tether w okresie od marca 2017 do marca 2018 roku i zauważyli, że Zwroty bitcoinów są "wysoce skorelowane" z tworzeniem Tether – ponadto "żadnych nienormalnych zwrotów nie obserwuje się w miesiącach, w których Tether nie jest wydawany."

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE DOTYCZĄCE RYZYKA

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę przenoszą wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-06-13 19:33:54

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.