6 min przeczytaj

Wcześniej w tym roku Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) postanowił zaktualizować przepisy dotyczące opcji binarnych i obrotu kontraktami CFD w Unii Europejskiej. Od tamtej pory wszyscy w branży mają mieszane odczucia związane ze zmianami. Niektórzy nawet wyrazili obawy związane z sytuacją, twierdząc, że nowe zasady mogą mieć niszczycielskie skutki na rynku.

Ale czy to naprawdę prawda? Niekoniecznie. W rzeczywistości, na wiele sposobów, nowe regulacje przyniosą korzyści zarówno inwestorom, jak i brokerom.

Wprowadzone zmiany

Zanim do tego dojdziemy, musimy wyjaśnić, co się stało i jakie zmiany wprowadził ESMA. [19659006] Przede wszystkim ESMA zdecydowała o zakazie wszelkich form handlu opcjami binarnymi. Oznacza to, że nikt nie może oferować ani uczestniczyć w obrocie opcjami binarnymi w ramach Unii Europejskiej.

Po drugie, ESMA zaktualizowała przepisy dotyczące obrotu kontraktami CFD w celu stworzenia bardziej sprawiedliwego rynku. Dokonano tego poprzez obniżenie i ograniczenie kwoty dostępnej dźwigni finansowej dla każdej klasy aktywów, jak również narzucenie brokerów CFD w celu wdrożenia ochrony przed ujemnymi saldami kont.

Rynek kryptowalut został najciężej dotknięty ograniczeniem dźwigni finansowej. do 2: 1, podczas gdy główne pary walutowe będą miały największą dźwignię wynoszącą 20: 1.

Naturalnie, te zaktualizowane przepisy miały ogromny wpływ na rynek, na którym przepisy były dość ograniczone, ale nie wszystko jest złe i pozwól nam dlaczego?

Zauważ, że ESMA wprowadził więcej zmian niż to i że wspomnieliśmy tylko o najbardziej drastycznych

Korzyści z nowego rozporządzenia ESMA

Aby zrozumieć, dlaczego nowe regulacje CFD dotyczące ESMA mogą być korzystne dla rynku, musimy najpierw zrozumieć, dlaczego zdecydowali się je zaktualizować. Rozumiecie, że intencją ESMA nie jest odstraszanie handlowców z dala od branży czy próby zranienia brokerów. Zamiast tego starają się stworzyć bardziej sprawiedliwy i bezpieczny rynek.

Transakcje lewarowane wiążą się z wysokim ryzykiem, a dzięki ograniczeniu dostępnej dźwigni ESMA sprawia, że ​​handel jest bezpieczniejszy dla inwestorów. I zgadnij co? Bezpieczniejszy rynek przyciągnie ludzi, którzy niechętnie próbowali wcześniej skorzystać z lewarowanych transakcji CFD, co z kolei przyniesie korzyści brokerom CFD, ponieważ zyskają oni więcej klientów.

 ESMA

Podobnie, ochrona wobec ujemnych sald będzie oznaczało, że nikt nie może stracić pieniędzy, które nie zainwestowały, co również pomoże przyciągnąć nowy tłum handlowców. A jakby tego było mało, brak ujemnych sald na rachunkach będzie chronić brokerów przed posiadaniem przez nich pieniędzy.

Możliwe wady regulaminu

Jak widać, nowe regulacje mogą potencjalnie być sytuacja korzystna dla wszystkich zaangażowanych i jak na razie rynek nie ucierpiał na większych przeszkodach.

W związku z powyższym istnieje kilka drobnych problemów z przepisami. Na przykład wszyscy profesjonalni handlowcy, którzy są przyzwyczajeni do handlu z wysoką dźwignią, będą teraz bardzo ograniczeni w swoich wyborach. Można się kłócić i powiedzieć, że dźwignia 2: 1 dla kryptowalut i 5: 1 dla handlu akcjami może być nieco zbyt surowa.

Oferowana dźwignia jest jedną z korzyści wynikających z handlu kontraktami CFD, a także wprowadza ryzyko.

Podsumowanie

Chodzi nam o to, że nowa regulacja ESMA prawdopodobnie nie jest końcem świata i że istnieją potencjalne korzyści z tego płynące. I bądźmy szczerzy, kto nie chce widzieć bardziej sprawiedliwego rynku?

Ostatecznie ostateczna decyzja będzie dotyczyła ESMA. Wszystko, co możemy naprawdę zrobić, to czekać i zobaczyć, dokąd nas to zaprowadzi, ale jesteśmy pewni świetlanej przyszłości, w której dostrzegamy rozwój branży na wyższy poziom.

 


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-06-04 14:13:30

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.