2 min przeczytaj

Dyrektor generalny Tesli Elon Musk zaszokowało inwestorów wczoraj z ogłoszeniem, że rozważa przejęcie firmy w prywatne ręce. Wczesnym popołudniem Musk napisał na Twitterze post na blogu ujawniający, że Tesla może przejść z publicznego na prywatny w cenie 420 USD za akcję. Podczas gdy oficjalna decyzja nie została podjęta, wiadomości wysłały akcje Tesli rosnące o ponad 10%, dzięki czemu ich akcje znalazły się w wysokości 380 dolarów – $ z najwyższego poziomu 389 $.

Tłum Ilon MuskMusk ujawnił więcej szczegółów na temat potencjalnej zmiany w serii tweetów, nazywając propozycję "najlepszą ścieżką do przodu" dla firmy. Według Musk ruch ten zmniejszyłby część presji, z jaką musiał się zmierzyć Tesla, ponieważ firma znajduje się pod stałą obserwacją Wall Street. Przy obecnej wartości rynkowej na poziomie 61 miliardów dolarów, cena 420 USD sprawiłaby, że firma osiągnęła wartość 71,3 miliarda dolarów. Ostateczna decyzja będzie zależała od głosowania akcjonariuszy, które odbędzie się w przyszłości.

Akcje Tesli nie przeskoczyły wyłącznie o ogłoszeniu Musk. Kilka godzin wcześniej akcje już rosły w następstwie wiadomości, że suwerenny fundusz bogactwa Arabii Saudyjskiej kupił znaczący udział w spółce. Stawka jest szacowana na 1,9 miliarda USD i 3,2 miliarda USD.

W miarę rozwoju Tesli inwestorzy i handlowcy z pewnością będą uważnie obserwować wahania cen akcji w nadchodzących dniach.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-08 16:18:10

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.