8 min przeczytaj

Litewska firma CoinGate, firma przetwarzająca płatności kryptowalutowe, założona w 2014 r., Ogłosiła niedawno uruchomienie płatności Lightning Network dla wszystkich 4000 swoich sprzedawców.

W ten sposób kupcy, którzy akceptują płatności Bitcoin za pośrednictwem technologii CoinGate, będą mogli uzyskać dostęp do warstwy sieci Lightning bez dodatkowego wysiłku. Uczestnicy rynku mają nadzieję, że ruch ten zwiększy akceptację bitcoinów, biorąc pod uwagę, że Lightning Network, rozszerzenie warstwy do protokołu Bitcoin, może przyspieszyć czas transakcji przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Wiadomości są znaczące, ponieważ na liście kupców wprowadzających nowy system znajdują się szwajcarscy producenci zegarków Louis Chevrolet i Chronoswiss, usługa hostingu chmur Bitlaunch, sklep gier Mmoga.com i witryny dla dorosłych takie jak Livejasmin.

Co to jest sieć błyskawiczna?

The Lightning Network, opracowana przez Lightning Lab, to nowy produkt, który wciąż znajduje się w fazie pilotażowej. Po raz pierwszy zaproponowano go w 2015 roku przez Thaddeus Dryja i Joseph Poon, który przewidział warstwę na szczycie protokołu Bitcoin, który byłby specjalnym kanałem dla wszystkich transakcji, zanim dotrą do blockchain. Warstwa zapewnia dużą szybkość transakcji, ponieważ dystrybuuje i organizuje płatności, zanim przejdą one przez proces walidacji przeprowadzany przez górników. Sugeruje to również, że koszty transakcji są znacznie niższe. Tak więc Sieć Błyskowa pozwala na realizację mikropłatności, co jest korzystne zarówno dla kupców, jak i klientów.

Kiedy stosuje się Lightning Network, dwie strony wysyłają fundusze na adres Bitcoin, który reprezentuje tzw. Kanał i który umożliwia stronom wymianę funduszy tyle razy, ile chcą – wszystko dzieje się poza łańcuchem. Zapewnia to wysoki poziom bezpieczeństwa typowy dla sieci Bitcoin, ale transakcje nie są wysyłane do bazowej sieci blockchain, dopóki kanał nie zostanie zamknięty.

Dmitrijus BorisenkaWspółzałożyciel i CEO CoinGate Dmitrijus Borisenka skomentował przyjęcie Lightning Network, mówiąc:

"CoinGate wykorzystuje każdą okazję do innowacji i oferuje najnowocześniejsze rozwiązania dla naszych użytkowników. Bardzo zależy nam na kryptowalutach jako sposobie na globalne transakcje, a Sieć Błyskawiczna, mimo że wciąż jest nową, nową technologią, pasuje dokładnie do naszej wizji tego, czym Bitcoin powinien być w przyszłości. "

Technologia ma kilka wielkich zalet, takich jak:

 • Około tysiąckrotny wzrost wydajności sieci Bitcoin;
 • Transakcje są wykonywane w milisekundach bez potwierdzenia sieci;
 • Niskie opłaty, zważywszy, że transakcje są zawierane poza łańcuchem;
 • Możliwość dokonywania mikro-transakcji, a nawet transakcji typu "nano";
 • Swapy atomowe, które pozwalają na handel kryptograficzny w różnych blokach kodu (np. LTC do BTC);
 • Zwiększona prywatność.
 • Implementacja sieci Lightning

  Sieć błyskawiczna wciąż znajduje się w początkowej fazie, dlatego nie jest odpowiednia dla wszystkich użytkowników. Jednak duża społeczność programistów i ekspertów nieustannie pracuje nad udostępnieniem rozwiązania wszystkim.

  Coingate

  CoinGate wdraża technologię Lightning Network, pomagając sprzedawcom pokonać trudności techniczne z tym związane. W ciągu ostatnich dwóch lub trzech miesięcy zespół CoinGate przetestował to rozwiązanie u około 100 sprzedawców i otrzymał pozytywne opinie od społeczności.

  "Byliśmy mile zaskoczeni, kiedy natknęliśmy się na tweety naszej implementacji Lightning Network w barze Kasbah w Oslo. Być może słyszeliście, jak krytycy twierdzili, że "nie można kupić kawy z bitcoinem". Nie jesteśmy pewni, czy chodzi o kawę, ale kupowanie piwa za pomocą Bitcoin w ciągu sekundy bez opłat jest w Oslo możliwe – wyjaśnił Dmitrijus Borisenka.

  Podczas ośmiu tygodni pilotażowy system nie napotkał żadnych znaczących błędów i łatwo obsłużył duże ilości transakcji, ujawnił zespół CoinGate.

  Niektórzy krytycy twierdzą, że na obniżenie cen bitcoinów może wpłynąć implementacja sieci oświetleniowej, biorąc pod uwagę fakt, że opłaty transakcyjne pobierane przez górników zostaną zmniejszone. Jednak optymistyczni eksperci nie uważają tego za problem, ponieważ przyjęcie warstwy pomoże Bitcoinowi poszerzyć ofertę handlowców i ich klientów, co może ostatecznie doprowadzić do wzrostu popytu i wzrostu cen.

  W pierwszym tygodniu września Okazało się, że pojemność BTC w Lightning Network osiągnęła 100 bitcoinów, co pokazują dane 1ML. Liczba ta jest imponująca, biorąc pod uwagę, że ubiegłej wiosny pojemność sieci wynosiła trzy Bitcoiny. W tym czasie niektórzy krytycy odkryli nieefektywne kanały pomiędzy węzłami sieci Lightning, co sprawiło, że było to mało zorganizowane i nieprzewidywalne narzędzie do zarządzania transakcjami. Jednak od tego czasu sieć wzrosła, a liczba błędów i strat została znacznie zmniejszona. Coraz więcej uczestników rynku zgadza się, że Lightning Network ma prawdziwy potencjał do wspierania przyjęcia bitcoiny.

  Technologia może rozwinąć się w przyszłości, gdy amerykańskie firmy zaczną z niej korzystać. CoinGate ma nadzieję na dodanie firm amerykańskich od przyszłego roku.

  Kiedy CoinGate ogłosiło, że wypuściło rozwiązanie dla wszystkich swoich 4000 kupców, cena Bitcoina nie zareagowała z bolesnym posunięciem, ponieważ poinformowano, że Goldman Sachs rezygnuje z planów działu transakcji bitcoinowych, wywołując bessy, który trwa nadal. dzisiaj.

  Jeśli chcesz kupić kawę z Bitcoinem za pomocą technologii dostarczonej przez CoinGate, możesz to zrobić tutaj.

  Handluj teraz

  UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

  OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

  Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
  76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
  Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


  Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
  Data publikacji: 2018-09-14 11:10:52

  Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.