4 min przeczytaj

W całej sieci Ethereum wybuchnie bomba trudna. Bomba zwiększy wykładniczo poziom trudności dla sieci Ethereum i ostatecznie doprowadzi sieć do kolan. Choć brzmi to tak źle, to naprawdę nie jest czymś, o co trzeba się martwić, ponieważ działa on od dawna. Bomba trudności jest w rzeczywistości częścią rozwoju Ethereum 2.0 i ma na celu wymuszenie zgody między węzłami.

Dla tych, którzy nie wiedzą, Ethereum to sieć typu blockchain typu proof-of-work, podobnie jak Bitcoin, Litecoin i inne najlepsze cyfrowe waluty. Problemy z dowodami pracy, wolnymi prędkościami sieci i wysokimi kosztami wydobycia są problemami, które twórcy Ethereum chcą rozwiązać, przechodząc na dowód stawki. Proof-of-stake jest innym rodzajem protokołu górniczego, który zużywa mniej energii i pozwoli kilku planowanym aktualizacjom Ethereum funkcjonować w ich najpełniejszym potencjale.

Przyczyna trudności bomby jest prosta; Zespół projektowy Ethereum chce zachęcić i ostatecznie zmusić wszystkich górników ETH do nowego protokołu. Jeśli nie, możemy skończyć z inną sytuacją, taką jak ta, która zrodziła ETH Classic; dwie konkurujące grupy górników, w których jedna podąża za starymi protokołami, a druga podąża za nowymi.

Problemem dla deweloperów Ethereum jest teraz to, że bomba trudności zostanie uruchomiona na początku 2019 roku, ale sieć nie jest na to gotowa. Bomba ma się pokrywać z uruchomieniem aktualizacji Casper (Casper jest protokołem Proof-of-stake), a Casper nie jest gotowy do pracy; nie ma tam niespodzianki. Casper pracuje od dwóch lat i nie został jeszcze ukończony. W ostatnim raporcie zespół rozwoju ETH powiedział, że spodziewa się, że będzie gotowy na początku 2019 roku, ale nie ma gwarancji, że dotrzyma terminu.

Oznacza to, że Ethereum nadal będzie postępować z ważnymi ulepszeniami, takimi jak Plazma i Sharding, i będzie starał się odepchnąć bombę trudniej do bardziej dogodnego czasu. Zarówno Sharding, jak i Plazma mają na celu poprawę bezpieczeństwa i szybkości sieci i są przeznaczone do uruchomienia po wydaniu Casper. Handlowcy, którzy muszą być bardziej świadomi, to nadchodzące ciężkie widelce w Konstantynopolu, będące kontynuacją rozwidlenia w Byzantium w zeszłym roku, które ma się odbyć w przyszłym miesiącu. W Konstantynopolu widelec to propozycja EIP1234, która odłożyłaby bombę trudności na 12 miesięcy.

Odbicie ETH / USD z długoterminowego niskiego poziomu w zeszłym tygodniu i wygląda na to, że może wzrosnąć w najbliższym czasie. Przesunięcie może być utrudnione przez krótkoterminową średnią ruchomą, która waha się w pobliżu 250 USD od tego czasu.

ETH / USD

Ruch powyżej krótkoterminowej średniej ruchomej, wywołany lub obsługiwany przez widły w Konstantynopolu, byłby bardzo uparty i prawdopodobnie wziąłby token do 300 $. Wskaźniki są zarówno optymistyczne, jak i wspierające ruch w górę, wszystko, czego potrzebujemy, to rynek.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-17 12:44:38

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.