5 min czytaj

Zarówno doświadczeni, jak i początkujący handlowcy są podatni na słabe wyniki handlu. Choć może to być frustrujące, aby znaleźć się w obliczu porażki, dobrą wiadomością jest to, że zawsze istnieje szansa na powracający powrót do zdrowia.

Kluczem do udanego handlu jest ustalenie, co Cię powstrzymuje i znalezienie rozwiązania aby rozwiązać problem . Poniżej przyjrzymy się 3 typowym błędom, które mogą uniemożliwiać osiągnięcie pełnego potencjału handlowego.

Brak strategii handlowej

Handel nie jest łatwy. Wymaga dyscypliny, ciężkiej pracy i dogłębnego zrozumienia rynku. Skorzystaj ze wszystkich dostępnych narzędzi, aby poznać warunki rynkowe i pochłonąć jak najwięcej informacji. Eksperymentuj z różnymi wskaźnikami, ramami czasowymi i parami walut, aby doskonalić najlepszą strategię transakcyjną. Przetestuj swoją strategię w trybie demonstracyjnym; zrozumieć jego mocne i słabe strony przed zastosowaniem.

Dlaczego tak ważne jest poświęcenie tak dużo czasu na strategię? Prawdą jest, że wejście do handlu bez planu na miejscu stawia kupców na ryzyko padnięcia ofiarą ich emocji. To prowadzi nas do następnego zagadnienia: pozwolenie emocji przejąć kontrolę nad handlem

Coraz zbyt emocjonalne

Handel emocjami przejawia się na różne sposoby, ale wszystkie z nich skutkują nieracjonalnymi decyzjami. Na przykład, przedsiębiorca, który stoi w obliczu przegranej passy, ​​może zostać przekonany do kontynuowania handlu, aby nadrobić stracone pieniądze. Zamiast odejść, przedsiębiorca obawia się utraty, wkładając coraz więcej pieniędzy. Takie podejście jest niebezpieczne, ponieważ może prowadzić do jeszcze większych strat.

 Coraz zbyt emocjonalne

Kolejną emocją, na którą trzeba uważać, jest chciwość. Nie jest tajemnicą, że każdy przedsiębiorca chce osiągnąć rozsądny zysk. Jednak ważne jest, aby zachować chęć zysku. Łatwo jest dać się ponieść emocjom związanym z wygrywaniem, ale ustępowanie chciwości może spowodować nadmierne użytkowanie, co z kolei może spowodować zmniejszenie zysków. Właśnie tam strategia handlowa pomaga: gdy osiągniesz swój cel, wiesz, że nadszedł czas, aby zabezpieczyć swój zysk i zamknąć transakcję. Jest to również istotny aspekt zarządzania ryzykiem, który zanurkujemy w następnej kolejności.

Brak zarządzania ryzykiem

Handel to nie tylko szukanie najlepszych okazji handlowych. Chodzi również o identyfikację i zrozumienie ryzyka. Często zdarza się, że inwestorzy ignorują ryzyko związane z handlem (w końcu kto chce myśleć o stracie pieniędzy?), Ale rzeczywistość jest taka, że ​​ryzyko to istnieje i należy je rozważyć, aby pomóc ci ograniczyć straty.

 Risk Managment Zarządzanie kapitałem oznacza wyznaczanie realistycznych celów . Oznacza to również wiedzieć, ile pieniędzy można stracić, aby osiągnąć te cele. Z reguły nigdy nie ryzykuj zbytnio na pojedynczym handlu. Wybrani handlowcy wiedzą, że nie podejmują transakcji, jeśli ryzyko jest zbyt wysokie.

Pamiętaj, że handel wymaga aktywnego rozwijania umiejętności i uczenia się na błędach. Jeśli brakuje ci planu handlu, padniesz ofiarą emocji lub odejdziesz od zasad zarządzania ryzykiem, teraz wiesz, jak przejąć kontrolę nad cuglesem i wrócić do handlu z ufnością.

Kup teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE DOTYCZĄCE RYZYKA

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę niesie wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-06-18 15:04:42

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.