5 min przeczytaj

Dolar jest uwięziony w wąskim przedziale, ponieważ obserwatorzy rynku oceniają perspektywy FOMC na perspektywy globalnego wzrostu, a dane z tego tygodnia mogą być czynnikiem wyzwalającym uwolnienie. Teraz, aby było jasne, w tym tygodniu nie ma zbyt wielu danych z USA i zagranicy, ale to, co jest, rzuci nowe światło na ceny. Czwartkowi inwestorzy będą poszukiwać amerykańskiego indeksu cen producentów, aw piątek indeksu cen konsumpcyjnych.

Oczekuje się, że ceny producenta wzrosną o 0,2%. Jest to stały wzrost cen zgodny z długofalowym celem FOMC z jednym problemem dla byków dolarowych; jest o jedną dziesiątą w porównaniu z poprzednim czytaniem. Słaby wskaźnik PPI uspokoi rynki akcji, gospodarka nie przegrzeje się, ale osłabi siły z rynków, w których dolar będzie się podnosił.

Co ważniejsze jednak będzie to CPI odczytany, wskaźnik cen konsumpcyjnych. Ceny konsumpcyjne wzrosły w ciągu ostatniego roku i są obecnie wyższe od celu 2,0% FOMC (według uprzywilejowanego wskaźnika cen PCE). Oczekuje się, że CPI w czołówce wzrośnie o jedną dziesiątą, do 0,2%, co świadczy o rosnącej presji cenowej, byczy dla dolara, podczas gdy bazowy CPI (ex-food i energy) powinien schłodzić się o jedną dziesiątą do 0,1%. Gorąca liczba, zwłaszcza w centrum, może wysłać dolara w górę.

Kurs USD jest ograniczony w stosunku do wspólnej waluty UE przez prawie trzy miesiące, a prognozy Fed i EBC ulegają zmianie. Podczas gdy dwa najważniejsze na świecie banki centralne są nadal w nieznacznym rozbieżności politycznej, sentyment powoli przesuwa się w stronę euro. Dane UE wspierają stabilny, ale nie silny wzrost gospodarczy i że EBC jest na dobrej drodze do zakończenia QE w tym roku. EUR / USD znajduje się teraz tuż powyżej długoterminowego minimum i czeka na następny lek. Niższy ruch ponownie przetestuje wsparcie na poziomie 1.1525, ruch poniżej wsparcia będzie niedźwiedzi. Ruch w górę napotka kilka celów oporu w przedziale od 1.16250 do 1.1790, ruch powyżej 1,1790 będzie zwyżkowy.

EUR / USD znajduje się teraz tuż powyżej długoterminowego minimum

Również USD wykazuje słabość w stosunku do swojego północnego sąsiada, dolara kanadyjskiego, ale ta słabość może dobiegać końca. Kurs USD / CAD znacznie wzrósł w ciągu ostatnich dwóch dni i obecnie przekracza średnią krótkoterminową. Ta para jest zdominowana przez amerykańsko-kanadyjskie napięcia handlowe i prawdopodobnie wzrośnie, gdy gospodarka USA wyprzedzi Kanadę i resztę świata. Wskaźniki są zgodne ze wsparciem 1.3000 i wzrostem impetu w górę. Pierwszym celem dla oporu jest 1,3200, ruch powyżej, który może powtórzyć ostatni wysoki blisko 1.3400.

USD / CAD wzrósł

The USD / INR notował trend boczny w długoterminowych maksimach przez ponad miesiąc, gdy globalne ograniczenia napięć w handlu wzrosły. Teraz, kiedy Stany Zjednoczone i Indie ustępują przed przygotowaniami do bitwy handlowej, wygląda na to, że para przełamie się na plus i ruszy dalej.

USD / INR

Wskaźniki pozostają mieszane, ale sugeruje ruch w górę w zakresie dominującym, ruch powyżej górnej granicy zakresu na poziomie 6,00 byłby byczy.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-08 12:45:28

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.