6 min przeczytaj

Handel jest pożądanym pościgiem. Jednak niewielu staje się profesjonalnymi handlowcami zdolnymi do osiągnięcia stabilnego zysku. Aby zostać PRO, musisz dużo się uczyć i ćwiczyć. Wiedza o tym, czego się nauczyć i jak wyostrzyć nowo nabyte umiejętności, jest równie ważna, jak twoja wytrwałość i pracowitość. Dzisiejszy artykuł to przewodnik krok po kroku, który zabierze Cię od początkującego inwestora do hartowanego inwestora.

  1. Nauka podstaw

Podobnie jak w przypadku każdej działalności, niezależnie od tego, czy chodzi o zysk, czy nie, warto zacząć od podstaw. Wydaje się logiczne, ale wielu niedoszłych inwestorów pomija ten krok tylko po to, aby ich konto zostało spustoszone, a szanse na to, że odniosą sukces, są niemal zerowe. Nie pozwól, by duma Cię oślepiała i nie bój się uczyć łatwych rzeczy, zanim przejdziesz do zaawansowanych rzeczy.

Twój sukces, jako przedsiębiorcy, będzie często zależeć od zrozumienia bardzo podstawowych pojęć ekonomicznych (czasem politycznych, społecznych i psychologicznych). Na samym początku staraj się zrozumieć, w jaki sposób zmienia się cena za aktywa, jakie są najczęściej używane terminy handlowe, co oznacza obrót aktywami. Wszystkie informacje należące do tej kategorii są najbardziej obiektywne i należy je zapamiętać. Może być wymagana ograniczona praktyka, aby lepiej zrozumieć te pojęcia.

  1. Kopać głębiej

Prawdopodobnie nie zdziwiłbyś się, gdy dowiesz się, że jest jeszcze więcej do nauczenia się, gdy skończysz z podstawami. Na tym etapie chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat różnych rynków, które istnieją (podpowiedź: jest ich dużo, wszystkie z różnymi warunkami i stylami handlu) i działają. To także wtedy, gdy wybierzesz preferowaną klasę aktywów. Podczas pracy z opcją IQ można wybierać między rynkiem Forex, opcjami, akcjami, kryptowalutami, towarami i indeksami.

Po wykonaniu tego kroku powinieneś mieć pełny obraz obecnego globalnego systemu finansowego, rozumieć i używać terminologii oraz uchwycić różnicę między aktywami. Pamiętaj o powiedzeniu: nie zamieniaj tego, czego nie rozumiesz. Czy możesz na przykład wyjaśnić, jaki jest związek między kursem wymiany a stopą procentową? Jeśli nie, prawdopodobnie nadal musisz nauczyć się podstaw, zanim przejdziesz dalej.

  1. Techniki handlowe

Teraz, gdy wiesz, co robić, nadszedł czas, aby nauczyć się handlować. Łatwiej powiedzieć niż zrobić. Strategie robocze nigdy nie są publikowane za darmo (kto ujawniłby ich źródło dochodu?). Możliwe, że będziesz musiał opracować własną strategię działania. Trial i error działają tutaj doskonale. Na szczęście masz darmowe i doładowanie konto demo, aby przetestować wszystkie strategie, które chcesz. Wypróbuj jedną z nich i jeśli nie działa zgodnie z przeznaczeniem, przejdź do czegoś innego. Możesz również znaleźć profesjonalnego handlowca, który chce zostać twoim mentorem. Książki i artykuły napisane przez nich również będą działać. Nie należy się zbytnio denerwować, może upłynąć miesiąc, zanim powstanie opłacalny system transakcyjny.

  1. Praktyczne doświadczenie

Teraz najważniejsza część. Możesz nauczyć się wszystkich dostępnych informacji na temat handlu i nigdy nie stać się profesjonalnym przedsiębiorcą. Przynajmniej, chyba że zdobędziesz część doświadczenia z pierwszej ręki. Niemożliwe jest wygrać każdy handel. Jednak możliwe jest opanowanie dyscypliny, pozbywanie się emocji i trzymanie się systemu handlu, który wymyśliłeś.

Co zaskakujące, wielu przedsiębiorców rezygnuje na tym etapie, kiedy są bliżej sukcesu niż kiedykolwiek wcześniej. Nie bój się utraty transakcji, lepiej skoncentruj się na tym, jak sobie z nimi radzisz. Na tym etapie chcesz uczyć się na podstawie swoich doświadczeń, zrozumieć różnicę między wygranymi a przegranymi transakcjami, dostosować swoją strategię, a jeśli przestanie działać, wymyślić nowe.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-20 18:27:33

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.