4 min przeczytaj

Amerykański dochód osobisty i wydatki były zgodne z oczekiwaniami i nie udało się znacząco przesunąć dolara. Dane o dochodach pokazują wzrost zarobków o 0,3%, spowodowany wzrostem płac i spadkiem bezrobocia, podczas gdy wydatki wzrosły o nieco silniejsze 0,4%. Podczas gdy wydatki, ważne dane dotyczące gospodarki, utrzymywane stały od poprzedniego miesiąca, dochód spadł o jedną dziesiątą i rodzi kilka pytań.

Pierwszym z nich jest spowolnienie wzrostu płac, prawdopodobnie odpowiedź brzmi "nie". Rynki pracy są napięte i zacieśniające się, pracownicy są przerażeni, a firmy wykorzystują płace w celu przyciągnięcia i utrzymania swoich pracowników. Drugi, obniży płace, co wpłynie na inflację, a na osi czasu FOMC najlepiej odpowiedzieć może. Spowolnienie wzrostu płac może ograniczyć wydatki i aktywność gospodarczą na tyle, by powstrzymać wzrost inflacji, ale jest zbyt wcześnie, aby to stwierdzić.

Na wskaźniku inflacji Indeks Cen PCE, wskaźnik cen płaconych przez konsumentów, wzrósł o zimne 0,1% i zgodnie z oczekiwaniami. Oczekiwano również wzrostu o 0,2% na poziomie podstawowym i wzrostu inflacji YOY, której traderzy muszą się wystrzegać. Inflacja zasadnicza wzrosła o jedną dziesiątą do 2,3%, a rdzeń o jedną dziesiątą do 1,9%, a obie zgodnie z oczekiwaniami, ale także w zakresie, w którym należy się spodziewać podwyżek stóp procentowych FOMC. Prawdziwe pytanie brzmi teraz, ile można się spodziewać?

Jerome Powell, przewodniczący FOMC, zasugerował zwolnienie tempa wzrostu stóp Fed. Oznacza to, że widzą inflację zawartą lub prawie zamkniętą i będą bardzo wrażliwi na dane w nadchodzącym miesiącu. Według narzędzia FedWatch firmy CME rynek oczekuje podwyżki stóp na następnym spotkaniu z prawdopodobieństwem 96%. To trochę mniej niż poprzedniego dnia, ale nie wykazało "spowolnienia" w prognozie. Patrząc w przyszłość, w dalszym ciągu oczekuje się czwartej podwyżki do grudnia.

EUR / USD

The Kurs EURUSD dotarł do wiadomości, ale nie zrobił mocnego ruchu. Para została przesunięta w dół, aby przetestować wsparcie w wersji 1.16500 poziomie i może się obniżyć, jeśli dane UE nadal będą słabe. Kolejnym ważnym punktem danych z UE będzie piątkowy CPI, który powinien utrzymywać się na stałym poziomie blisko 1,1%. Jeśli ta para przesunie się stąd poniżej, będzie to wymagało przesunięcia poniżej poziomu 1.1580, aby uzyskać spadek cen, a nawet nadal będzie powyżej krótkoterminowej 30-dniowej średniej kroczącej. Wskaźniki słabną wraz z dzisiejszymi danymi, które sugerują, że należy oczekiwać testu wsparcia, zastrzeżenie jest również zgodne z istnieniem wsparcia, więc nie oczekuje się przesunięcia poniżej EMA.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
Między 74 a 89% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-30 17:00:03

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.