4 min czytaj

Amerykańska inflacja na poziomie konsumpcyjnym w postaci wskaźnika CPI, indeksu cen konsumpcyjnych, zyskała w maju i przyspiesza w długim okresie. Dane te byłyby ważne lub ważniejsze, gdyby nie oczekiwano. Gorące dane nie zmieniają obecnej prognozy FOMC, ale to nie ma znaczenia, ponieważ nie są gwiazdą serialu. FOMC od dawna oczekuje podwyżki stóp w tym tygodniu, pytanie dotyczące ich brzmi, jak będą one brzmiały w związku z przyszłymi podwyżkami stóp. Nie, gwiazdą tego tygodnia jest EBC, ponieważ wskazują one na zmianę nastawienia politycznego, które doprowadzi euro do dominacji.

W USA CPI wzrósł o 0,2% w maju i zgodnie z oczekiwaniami. Energia odegrała największą rolę w tegorocznym wzroście napędzanym przez benzynę, o 1,7%. W ujęciu rok do roku wskaźnik CPI wzrósł o 2,8% również zgodnie z oczekiwaniami i wzrósł w stosunku do poprzedniego miesiąca o 2,5%. Na poziomie podstawowym CPI wzrósł o 0,2% MOM i 2,2% YOY, również w zakresie docelowym FOMC. Obawy budzi fakt, że CPI wykazuje stałe zyski przez cały rok, czynnikiem łagodzącym jest to, że wskaźnik cen PCE pokazuje, że inflacja bazowa jest, jak dotąd, ograniczona.

W biznesie UE spadł -12.6 punktów w stosunku do spodziewanego pozytywnego, aczkolwiek niskiego odczytu 0,1. Wynika to w dużej mierze z niepokojów politycznych w krajach takich jak Włochy i Hiszpania, a także z trwających i nasilających się sporów pracowniczych z USA. Wiadomości są godne uwagi, ale nie stanowią problemu, ponieważ warunki gospodarcze ulegają poprawie, a EBC jest na dobrej drodze do zakończenia programu QE w tym roku lub na początku.

 EUR / USD uspokoił się po danych

EUR / USD ustabilizował się po danych, jako uczestników rynku, oczekujących na oświadczenia FOMC i EBC, które mają się pojawić w środę i czwartek . Para jest w konsolidacji poniżej oporu w krótkim okresie średniej kroczącej i dźwigni finansowej na następny ruch, prawdopodobnie stymulowany przez EBC. Przerwa powyżej średniej kroczącej byłaby zwyżkowa i mogłaby w najbliższym czasie zbliżyć się do 1.2000.

Dolar zyskał w stosunku do jena, ponieważ silny CPI w USA wspierał aktywa obciążone ryzykiem i łagodził napięcia na półwyspie koreańskim, napędzając odpływ z bezpieczna przystań jena. USD / JPY przesunął się w górę w wyniku odbicia w poniedziałek z krótkoterminowej średniej kroczącej i przebił się do nowej najbliższej horyzoncie .

 USD / JPY awansował

Jest to ruch zwyżkowy, trendujący i wspierany przez wskaźniki, więc należy się spodziewać dodatkowej poprawy. Następny cel oporu to 111,75, ruch powyżej tego byłby zwyżkujący.

Kup teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU OSTRZEGAWCZYM

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę przenoszą wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-06-12 20:51:29

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.