5 min przeczytaj

Analizuj przegraneW obrocie największym skupem akcji są często zwycięzcy, szczególnie w środku rajdu. Skyrocketingowe ceny akcji zazwyczaj idą w parze z kupcami, którzy mają nadzieję, że wezmą udział w akcji. Większość handlowców nie bierze nawet pod uwagę faktu, że najwięksi bezkonkurenci mogą faktycznie przynosić zyski. Innymi słowy, przegrani mają potencjał, by stać się głównymi zwycięzcami. W jaki sposób? Więcej na ten temat poniżej.

Analizuj przegranych, przewiduj zwycięzców

Jednym z najczęstszych zwrotów, które odbijają się echem w świecie handlu, jest "Kupuj taniej, sprzedaj wysoko". Śledzenie największych przegranych może umożliwić handlowcom dokładnie to zrobić. O ile nie jest łatwo określić, czy utrata akcji będzie kontynuowana, czy też zacznie gwałtownie wzrastać, istnieje wiele wskaźników, które pomagają przewidzieć, kiedy trend może się zmienić. Chodzi o to, aby szukać katalizatorów lub wydarzeń, które mogą napędzić zasoby, aby ruszyć w przeciwnym kierunku. Oto kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę analizując giełdę:

 • Raport o nadchodzących zarobkach: Czy firma osiągnęła lepsze wyniki niż się spodziewaliśmy? Jeśli tak, może to spowodować wzrost cen.
 • Nowa wersja produktu: Mimo, że wydanie nowego produktu nie gwarantuje, że akcje spółki pójdą w górę, może to z pewnością mieć wpływ.
 • Najważniejsze ogłoszenia / aktualności: Czy firma ma w sklepie nowe, ekscytujące plany? Może to być obiecujące dla cen akcji.
 • Zmiany w firmie: Czy nowy, imponujący CEO przejmuje kontrolę? Może firma planuje fuzję lub przejęcie?
 • Historia magazynów: Jak było w tym sezonie w tym roku?
 • Oczywiście handlowcy nie powinni polegać wyłącznie na tych katalizatorach, ale wykorzystują również analizę techniczną do informowania o swoich decyzjach handlowych. Należy również pamiętać, że wszystkie wymienione powyżej czynniki mogą mieć negatywny wpływ na stan magazynowy. Z drugiej strony, gdy tracimy zapasy, żebamy, aby się zwinąć, jest to świetna okazja handlowa.

  Alibaba: Czy warto kupić dip?

  Przyjrzyjmy się bliżej przykładowi tracącemu czas. Alibaba w tym roku notowana była na rynku, a ceny akcji były niskie przez większą część sierpnia. W oczekiwaniu na raport o zyskach z konglomeratu technicznego z sierpnia 23, wielu analityków zastanawiało się, czy zakup kąpieli może się opłacić. Oznacza to, że analitycy uważali, że wzrost cen BABA spowodowałby wzrost cen, gdyby firma opublikowała silny raport o zarobkach.

  Wyniki? Alibaba zdołał pokonać oczekiwania co do zysków, powodując, że akcje zyskały 3% w handlu przedrynkowym. Jednak akcje BABA zostały uderzone wpływem wojny handlowej USA-Chiny, która według wielu analityków uniemożliwia wzrost zysków.

  Alibaba

  Jest to świetny przykład tego, jak wiele czynników wpływa zarówno negatywnie, jak i pozytywnie na wyniki akcji. Akcje BABA wciąż są na minusie, ale są handlarze, którzy uważają to za szansę na kupno. W końcu Alibaba miał pozytywny kwartał ze znaczną ekspansją użytkowników i rozwojem firmy, dzięki czemu firma mogła ją oglądać. Trudno przewidzieć, co stanie się dalej w świecie handlu, ale obserwowanie dużych ruchów pomoże utrzymać się przed graczem.

  Handluj teraz

  UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

  OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

  Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


  Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
  Data publikacji: 2018-08-24 10:15:17

  Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.