Dlaczego Slow Growth wzmocnił japoński jen


4 minuty przeczytaj

Japońskie dane o PKB, opublikowane w środę przed południem, były znacznie słabsze niż się spodziewano. Oczekuje się, że produkt krajowy brutto utrzyma się na stabilnym poziomie, po wzroście o jedną dziesiątą w poprzednim miesiącu, ale rosnące ceny hamowały wzrost. Z miesiąca na miesiąc PKB spadł o -0,2%, pokazując kurczenie się gospodarki, które jest zarówno nieoczekiwane, jak i przyspieszone od poprzedniego miesiąca; Japoński PKB jest teraz o 0,6% niższy od poziomów z zeszłego roku, w przeciwieństwie do obecnych wysiłków BOJ mających na celu pobudzenie wzrostu

Powodem jest stały wzrost cen. Japoński indeks cen, zawarty w raporcie PKB, pokazuje, że ceny podskoczyły o pół procenta w pierwszym kwartale, przewyższając oczekiwane 0,3%. O ile zwykle słaby raport o PKB przesyła jena, to spadek cen wskazuje na zaostrzenie BOJ, co budzi wątpliwości dla banku centralnego. Muszą utrzymywać stopy na niskim poziomie, aby pobudzić wzrost, ale wraz ze wzrostem cen mogą nie być w stanie pozostać dłużej na niskim poziomie.

Jen silnie podążał za euro, ponieważ tepid dane o CPI zwalniają EBC z ich jastrzębiej potrzeby. Dynamika CPI w UE wzrosła zgodnie z oczekiwaniami na poziomie 0,7% w całym roku, znacznie poniżej docelowej stopy 2% EBC . EUR / JPY utworzyły dużą czerwoną świecę, która spływa ze świecy z poprzedniego dnia. Ruch potwierdził opór krótkoterminowej średniej kroczącej z zastrzeżeniem, że akcja cenowa została zatrzymana w pobliżu kluczowego poziomu wsparcia. Wskaźniki obróciły się w ruchy typu "niedźwiedzi" w ruchu, co sugeruje, że test wsparcia jest prawdopodobny. Wsparcie jest oczywiste na poziomie 129,50, a przerwa poniżej której byłaby niedźwiedzią

 EUR / JPY utworzyły dużą czerwoną świecę

Jen również zyskał siłę w stosunku do funta brytyjskiego. Niedawne osłabienie danych z Wielkiej Brytanii odbiło się od BoE, by podnieść stopy i to pozostawiło otwarte drzwi, aby funt mógł się obniżyć. Wczorajsze posunięcie potwierdza opór poniżej krótkoterminowej średniej kroczącej, oznaka słabości, której nie odzwierciedlają wskaźniki. Pęd MACD i stochastyczny są nieco zmieszane, pęd pozostaje uparty, ale oba układają się w sposób sugerujący, że swing do góry jest nadal możliwy. Jeśli ta para poruszy się niżej, możliwe jest test wsparcia w pobliżu 147,00.

 jen również zyskał siłę w stosunku do funta brytyjskiego

Jen umocnił się względem dolara amerykańskiego, ale ruch był bardzo słabe i prawdopodobnie nie spowoduje odwrócenia. Ta para zyskuje na gorących danych z USA, które pokazują, że aktywność gospodarcza i inflacja przyspieszają. Przesunięcie w środę nie było wspierane wskaźnikami, z których oba wykazują zwyżkowe zwrotnice.

 jen umocnił się wobec dolara amerykańskiego

Jeśli para dryfuje, niższe wsparcie jest prawdopodobnie na poziomie 110,00 i, jeśli zostanie potwierdzone, wskazywałoby na wsparcie oporu i kontynuację istniejącego trendu.

Kup teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU OSTRZEGAWCZYM

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę przenoszą wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 
Tytuł:

Dlaczego Slow Growth wzmocnił japoński jen

Źródło: IQ Option Broker Official Blog
Data publikacji: 2018-05-17 07:56:36

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.