5 min przeczytaj

Większość przedsiębiorców korzysta z konta demo w pewnym momencie swojego życia. Niektóre z nich chciały wypróbować transakcję przed przydzieleniem prawdziwych funduszy, inne chciały przetestować określone strategie i doskonalić swoje umiejętności. Handlowcy są zwykle zachęcani do handlowania na koncie demonstracyjnym, jednak wiele osób ma trudności z odtworzeniem ich wyników handlowych na prawdziwym, kiedy w końcu się zmieniają. Różnice psychiczne między nimi mogą być przyczyną dwóch rodzajów kont.

1. Prawdziwe pieniądze oznaczają prawdziwe emocje

Kiedy nie ma prawdziwych pieniędzy, staniesz się spokojny i zrównoważony, bez względu na to, czy osiągniesz duże zyski, czy stracisz dużą. Jednak po przejściu na konto rzeczywiste nie ryzykujesz już efemerycznymi funduszami demo, ponieważ stawką są twoje własne pieniądze. Okazuje się, że to wystarczy, aby niemal wszyscy byli zdenerwowani, a wyniki ich handlu – mniej konsekwentne.

Zapewne już słyszeliście, że pozbycie się emocji jest niezbędne na drodze do sukcesu przedsiębiorcy. Jednak przeciętny człowiek nie jest w stanie pozbyć się WSZYSTKICH swoich emocji. Emocje w handlu prowadzą do nieoptymalnych decyzji i wyników.

2. Nie ma ryzyka związanego z handlem na demo

Jak już wspomniano, twoje własne pieniądze nie są zagrożone podczas pracy z kontem demo. Bez względu na to, ile wygrasz lub przegrasz, Twoje saldo to wciąż tylko liczba widoczna na ekranie.

Kiedy w końcu przejdziesz do prawdziwego konta, możesz znaleźć się w sytuacji, gdy boisz się wykonać właściwy ruch – zawarcie transakcji, gdy czas jest właściwy lub zarządzanie stratami, gdy jest to konieczne – z obawy przed utratą pieniędzy. Błędy zawsze się zdarzają, ale na koncie demo nie mają większego znaczenia.

3. Utrwalanie złych nawyków handlowych

O wiele łatwiej jest paść ofiarą złych nawyków transakcyjnych podczas pracy z prawdziwym kontem. Ponownie, nie jesteś tak emocjonalnie zainwestowany podczas pracy nad demo. Dlatego trudniej jest zachować spokój, gdy chodzi o twoje pieniądze. Może się zdarzyć, że powielicie te same błędy, które popełniliście co najmniej raz: przestawienie stop lossa, gdy wyraźnie powinno było stać w miejscu, zapominając o swojej strategii lub planie handlu w trakcie transakcji.

Co robić?

Teraz najważniejsza część. Co powinieneś zrobić, aby zrównoważyć różnice między dwoma typami kont? Rozwiązanie wymaga trochę gimnastyki umysłowej, ale jest absolutnie wykonalne. Spróbuj skopiować swój stan psychiczny, który obejmujesz, handlując na demonstracji: skup się na procesie, a nie na wyniku. Otwierając umowę, rób to we właściwym momencie i unikaj błędów, których można uniknąć. Zamykając oferty, upewnij się, że robisz to zgodnie ze swoją strategią handlową, a nie emocjami.

Inną opcją jest trzymaj swój dziennik handlu. Zapisz wszystkie informacje związane z handlem, w tym swój stan emocjonalny i błędy. W ten sposób łatwiej będzie z czasem wyeliminować niepożądane zachowania.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-11-02 13:56:13

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.