4 min przeczytaj

Nowe badanie pokazuje, że zainteresowanie kryptowalutami podwoi się wkrótce. Biorąc pod uwagę, że zainteresowanie, według danych wyszukiwarki Google, osiągnęło nowy poziom, podwojenie zainteresowania nie wydaje się tak daleko idące. Badanie, przeprowadzone przez grupę badawczą Ipsos dla ING Bank B.V., pokazuje, że tylko 9% obywateli USA, UE i Australii posiada obecnie krypto-walutę, ale ponad 25% planuje. Chociaż nie jest palącą odpowiedzią na pytanie "czy BTC się odbił?" To promień światła dla oblężonych byków kryptowalut.

Z zebranych danych wynika, że ​​świadomość krypto-waluty była powszechna. Ponad 75% respondentów w UE twierdzi, że słyszało o krypto-walucie z pełną zgodną zawartością 35% krypto było przyszłością płatności internetowych, a kolejne 35% zgadza się, że wartość technologii wzrośnie w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Udział świadomości na poziomie 50% w każdym kraju w ankiecie, bankowcy mobilni najprawdopodobniej posiadają lub korzystają z krypto-waluty.

Jednak najciekawsze odkrycia to liczba osób o wysokiej wartości netto, które są zainteresowane technologią jako inwestycją. CapGemini, w swoim corocznym Światowym Raporcie Finansowym, twierdzi, że blisko jedna trzecia osób o wysokiej wartości netto wyraziła duże zainteresowanie krypto-walutą, a jej liczba mocno skłaniała się ku młodszym inwestorom. Pełne 70% respondentów w wieku poniżej 40 lat twierdzi, że są zainteresowani menedżerami ds. Zarządzania informacjami o krypto-walucie.

W jaki sposób ta wiadomość wpływa na cenę Bitcoin

Bitcoin i cały rynek kryptowalut osiągnęły nowe poziomy w ostatnim tygodniu, pomimo perspektywy wyższych cen w dalszej części roku. Główna krypto-waluta handluje tuż powyżej poziomu wsparcia 6000 $, poziomu wsparcia, który wyznacza próg rentowności dla wielu małych i średnich górników Bitcoin na świecie. Spadek poniżej tego poziomu może oznaczać koniec całego kompleksu kryptowaluty, ale taki ruch nie jest oczekiwany.

Bitcoin

Wskaźniki w coraz większym stopniu wspierają ceny na tym poziomie. MACD i stochastyczne odbiegają od rynku przez całą fazę naprawczą w 2018 r., A sprzedawcy show nie są tak zaangażowani w obniżanie cen, jak początkowo wydawali.

Bitcoin

Teraz, gdy poziom zainteresowania jest niski i oczekuje się, że wzrośnie, wydaje się, że jedyny kierunek, w którym można kupić monetę, jest coraz wyższy … ale to się nie stanie, dopóki pozytywne informacje nie spowodują aktywizacji rynku.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-06-27 12:35:56

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.