1 min przeczytaj

Wzrost zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych przyspieszył w sierpniu, a płace osiągnęły największy roczny wzrost od ponad dziewięciu lat.

"W gospodarce panuje gorączka adrenaliny" mówi Ryan Sweet, starszy ekonomista z Moody's Analytics w West Chester w Pensylwanii. "Biorąc pod uwagę ilość bodźców fiskalnych, z których korzysta gospodarka, dużo potrzeba, aby ją zrównać z tym poziomem".

Ekonomiści prognozowali wzrost liczby miejsc pracy poza rolnictwem, zwiększając o 191 000 miejsc pracy w zeszłym miesiącu, a stopa bezrobocia spadła do 3,8%. Analitycy twierdzą, że pakiet oszczędnościowy o wartości 1,5 biliona dolarów administracji i zwiększone wydatki rządowe chroniły gospodarkę przed napięciami handlowymi.

Analitycy zauważają również, że wprowadzone cła importowe dotknęły tylko niewielką część amerykańskiej gospodarki. Stany Zjednoczone i Chiny policzyły taryfy odwetowe na łączną kwotę 100 miliardów produktów od początku lipca.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-09 09:24:44

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.