4 min przeczytaj

Globalny rynek kryptowalut nadal krwawią, a Bitcoin przywraca dominację. Większość głównych żetonów spadła do nowych rocznych minimów (lub niższych), podczas gdy Bitcoin był w stanie utrzymać powyżej kluczowych celów wsparcia blisko 6000 $. Siła Bitcoinów spowodowała wzrost udziału w rynku, który obecnie wynosi 57,9%. Jest to najwyższy poziom udziału w rynku kryptowaluty rezerwowej na świecie i jest obsługiwany przez wolumen obrotu.

Z Coinmarketcap.com

Ostatnie spadki krypto-waluty spowodowane są działaniami regulacyjnymi ze Stanów Zjednoczonych. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (US SEC) nakładała już pierwsze działania przeciwko firmom kryptowalutowym i stanowi ważny precedens w tym procesie. Pierwszy z nich dotyczy firmy Crypto Asset Management CP, firmy z siedzibą w Kalifornii, która jest oskarżona o działalność jako niezarejestrowana firma inwestycyjna, fałszywe reklamy i kłamstwo inwestorom. Firma wprowadziła na rynek niewymienioną krypto walutę jako pierwszy w historii regulowany fundusz w USA, a SEC twierdzi, że te twierdzenia nie są prawdziwe.

"Angażując się w niezarejestrowaną niezwolnioną ofertę publiczną i inwestując ponad 40% aktywów funduszu w papiery wartościowe aktywów cyfrowych, CAM spowodował, że fundusz działał jako niezarejestrowana firma inwestycyjna."

Firma "zakończyła swoją ofertę publiczną i zaoferowała wykup akcji, aby wpłynąć na inwestorów … CAM i Enneking zgodzili się na wstrzymanie i odrzucenie przez SEC nakazu i krytyki bez przyznania lub odrzucenia ustaleń przeciwko nim i zgodzili się zapłacić karę w wysokości 200 000 USD".

Druga akcja, podjęta w stosunku do ICO Superstore, jest pierwszą transakcją przeciwko niezarejestrowanemu pośrednikowi / dealerowi. ICO Superstore i jego operatorzy są zobowiązani do sprzedawania cyfrowych tokenów z odpowiednim licencjonowaniem i niezgodnie z przepisami SEC. Sędzia federalny orzekł, że ICO Superstore jest oszustwem i podlega amerykańskim przepisom o papierach wartościowych. To orzeczenie jest ważnym precedensem, ponieważ pomoże ustalić, że niektóre ICO i waluty cyfrowe są rzeczywiście papierami wartościowymi.

Bitcoin pozostaje odporny na ponowną sprzedaż i nadal znajduje się powyżej kluczowego wsparcia. Token handluje teraz blisko 6 250 $, w którym walnie o dno powyżej ostatnio zepsutej linii trendu.

Bitcoin

Wskaźniki zmieniają się w zwyżkowy crossover, który jest zgodny ze wsparciem na tym poziomie, więc możliwe jest podnoszenie cen w górę. Ruch w górę może znaleźć opór na krótkoterminowej średniej kroczącej, ruch powyżej tego będzie zwyżkowy. Jeśli cena spadnie poniżej 6 250 USD, prawdopodobne jest przesunięcie w dół, aby ponownie przetestować długoterminowy spadek w okolicach 5 800 USD.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-12 14:37:27

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.