tagi

6 min przeczytaj

Czy zdarzyło Ci się kiedyś pomylić cytaty, które są używane podczas otwierania i zamykania transakcji? Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego umowa została otwarta powyżej lub poniżej linii widocznej na wykresie, ten artykuł jest dla Ciebie. Uczyńmy to raz na zawsze!

Licytuj i pytaj

Przede wszystkim ważne jest, aby wiedzieć o podstawowych cenach Ask i Bid. Cena sprzedaży to cena, po której kupujesz zasób. Stawka jest ceną, po której sprzedaje się dany składnik aktywów. Zapytania ofertowe i ofertowe to oferty, przy których otwierasz transakcje typu CFD na platformie opcji IQ. Różnica między cenami Ask i Bid nazywa się Spread.

Możesz włączyć widoczność zapytań i ofert w menu ustawień i tak będzie wyglądać:

Jak to działa? Spójrzmy na przykład.

Załóżmy, że otwierasz transakcję na GBP NZD, w zakładce Forex. Możesz przewidzieć, że cena wzrośnie i otworzy się pozycja przez kliknięcie :

Transakcja zostaje otwarta na poziomie bieżącego 1,8589. Oznacza to, że aby zamknąć transakcję w zyskach, oferta Bid w momencie zamknięcia transakcji musi być wyższa niż cena Ask, w której pozycja została otwarta. Zasadniczo chcesz sprzedać aktywa (zamknąć umowę) po wyższej cenie niż ta, w której ją kupiłeś.

Mimo to, pamiętaj, że na IQ Option nie masz właściwie własnego majątku, a raczej zyskujesz na inwestowaniu w rozwój cen.

Jeśli przewidujesz spadek ceny i otworzysz pozycja przez kliknięcie Twoja umowa otworzy się o cena i aby zamknąć zysk, twoja cena zamknięcia (aktualna ) musi być niższa niż cena Bid, w której została otwarta oferta.

Średnia cena

W porządku, całkiem proste do tej pory. Co zazwyczaj widzisz na wykresie? Ta biała linia o dziwnej wartości, która nie jest ani ceną Ask, ani ofertą, odzwierciedla średnią cenę. Średnia cena jest zliczana za pomocą formuły (Ask + Bid) / 2 i jest pokazana na wykresie dla Twojej wygody. Właśnie dlatego na naszej platformie widzimy 6 cyfr po kropce – to wynik podziału.

Porównywanie ofert

Dość często handlowcy mówią nam o różnicy w kwotowaniach, ale ważne jest, aby wiedzieć, jak je poprawnie porównać. Porównując ceny z innymi platformami lub giełdami, upewnij się, że porównujesz ceny ofertowe i cenowe oraz czy nie porównujesz na przykład ceny sprzedaży do średniej ceny na naszej platformie.

Jeśli upewnisz się, że porównujesz prawidłowe ceny, a oferty nie pasują, pamiętaj, że mogą się różnić, ponieważ platformy mogą mieć różnych dostawców ofert.

Jeśli chcesz sprawdzić poprzednie cytaty, możesz znaleźć zakładka na naszej stronie internetowej. Tam możesz ustawić konkretną datę i godzinę oraz sprawdzić cenę, ofertę i średnią cenę wyświetlaną na platformie w danym momencie.

Ta podstawowa wiedza ma podstawowe znaczenie dla inwestora i jest kluczowa dla powodzenia inwestycji. Dokładna ocena ofert pomoże Ci lepiej zrozumieć wykres i odpowiednio zaplanować strategię handlową.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-12-01 12:00:44

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.