4 min przeczytaj

Gdy jest stosowany samodzielnie, Stochastic jest jedynie bezpłatnym narzędziem służącym do potwierdzania sygnałów z innych wskaźników. Jednak, kiedy dwa wskaźniki Stochastic o różnych ustawieniach spotykają się ze sobą, stają się potężnym narzędziem analitycznym. Dual Stochastic Trade to strategia oparta na wykorzystaniu dwóch oscylatorów Stochastic o różnych ustawieniach. Zapoznaj się z pełnym artykułem, aby dowiedzieć się więcej o tej strategii i jak z niej korzystać w handlu.

Stochastyczny (podobnie jak większość innych narzędzi analizy technicznej) można znaleźć w lewym dolnym rogu sali handlowej pod przyciskiem "Wskaźniki". Dual Stochastic opiera się na wykorzystaniu dwóch oscylatorów stochastycznych poza schematem. Wykupione i wyprzedane poziomy dla obu z nich wynoszą 80% i 20%. Dla pierwszego wskaźnika ustawienia są następujące: Okres K – 21, Wygładzanie – 10, Okres D – 4. Gdy pierwszy wskaźnik Stochastyczny jest aktywny, możesz zrobić to samo dla drugiego, ale zmienić Okres K, Wygładzanie i Okres Dary do 5, 2 i 2 odpowiednio. To, co otrzymasz na końcu, będzie wyglądać tak:

Dwa oscylatory stochastyczne z różnymi ustawieniami

Teraz, do technik handlowych. Kiedy handlujesz zgodnie z Dual Stochastic, handlowcy szukają silnego trendu. Następnie czekają, aż wskaźniki Stochastów znajdą się na przeciwnych krańcach (gdy jeden z nich znajduje się w strefie wykupienia, drugi musi znajdować się w pozycji wyprzedania) i na odwrót). Kiedy to nastąpi, można się spodziewać, że trend będzie kontynuowany w kierunku obserwowanym wcześniej.

Punkt wejścia określony przez Dual Stochastic

Jako potwierdzenie można wykorzystać 20-okresową EMA. Kiedy świeca po raz pierwszy przechodzi po drugiej stronie średniej ruchomej (pamiętaj, że mówimy o silnym trendzie, wszystkie świece mają znajdować się po jednej stronie EMA), a następnie powracają, otrzymujemy potwierdzenie.

Dwa punkty wejścia oszacowane przez strategię

Ta strategia może wydawać się prosta, ale na pewno zajmie to trochę czasu. Dual Stochastic może korzystać z innych narzędzi analizy technicznej i wskaźniki, a mianowicie: poziomy wsparcia / oporu, liczby okrągłe, wzorce zniesienia Fibonacciego i wzory świecowe. Korzystając z tej lub dowolnej innej strategii, pamiętaj, że żaden algorytm nie jest w 100% dokładny i zawsze mądrze jest testować skomplikowane systemy transakcyjne przed ich przyjęciem i uczynić z nich część strategii handlowej.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
73% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-12-18 13:56:56

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.