4 min przeczytaj

Biuletyn Ekonomiczny EBC potwierdził ostatnie oświadczenie banku w sprawie polityki. Bank centralny UE twierdzi, że ekspansja gospodarcza jest szeroko zakrojona i trwa nadal, choć nieco spowolniła w porównaniu z poprzednim rokiem. Bank twierdzi, że pomimo spodziewanego spowolnienia aktywności kurs inflacji utrzymuje się. Bank nadal oczekuje na zakończenie QE zakupów pod koniec grudnia, choć twierdzi, że nadal potrzebny jest bodziec do utrzymania aktywności i presji wzrostowej na inflację.

Presja wzrostowa w inflacji jest obecna. Dzisiejsza runda danych przyniosła również miesięczny wskaźnik CPI z Niemiec, który pokazuje, że inflacja na poziomie konsumpcji rośnie znacznie szybciej niż oczekiwano. Miesięczny wzrost o 0,4% był o 0,3% wyższy od oczekiwań i spowodował wzrost o 2,3% r / r, również o 0,3% powyżej oczekiwań. Wiadomość ta powinna była przyczynić się do wzrostu kursu EUR / USD, ponieważ wspiera pomysł zacieśnienia polityki EBC, ale tak się nie stało. Kwestia włoskiego procesu budżetowego pojawiła się i wywołała falę strachu na rynku UE i jest to szansa dla nas dzisiaj.

W piątek indeks cen PCE w USA ma się pojawić, a wszystkie znaki wskazują na spadek inflacji bazowej w USA. Konsensus wynosi 0,1% z 0,2% i może przekroczyć ten cel w oparciu o inne dane. CPI i PPI w Stanach Zjednoczonych spadły w ciągu ostatniego miesiąca i mogły łatwo spowodować brak zmian, a nawet spadek miesięcznej głównej inflacji PCE. Bez względu na to, oczekiwane spowolnienie tempa wzrostu inflacji bazowej prawdopodobnie wystarczy do osłabienia dolara, ponieważ sugeruje, że FOMC nie będzie musiał zwiększać skali planów w zakresie zaostrzania polityki. W związku z tym, że EBC jest na dobrej drodze do zacieśnienia, a może wcześniej niż się spodziewano, a FOMC na drodze do zakończenia cyklu zacieśniania, nie widzę miejsca, w którym ta para mogłaby się podnieść, ale na krótko i na dłuższą metę.

Średnie kroczące to świetne narzędzia techniczne do przewidywania odpowiednich poziomów wejścia dla udanych transakcji. Średnia ruchoma zapewnia wskaźnik, za pomocą którego przedsiębiorca może ocenić wartość godziwą składnika aktywów w danym momencie, a następnie użyć tego wskaźnika do przewidywania poziomów, w których dany składnik aktywów jest przekroczony lub niedowartościowany. Sztuczka ze średnią kroczącą jako technicznym punktem wejścia czeka na odpowiedni czas, aby wejść do handlu iw tym przypadku mówię, że czas jest teraz.

EUR / USD wycofało się, aby znaleźć wsparcie ponad 30-dniową EMA, reagując na wiadomości i mając silny katalizator czekający na skrzydłach. Test wsparcia w EMA lub przesunięcie w górę z obecnych poziomów potwierdziłoby poparcie dla tej teorii.

EUR / USD

Opór jest obecnie na poziomie 1.1800 i może zawierać ceny w najbliższym czasie. Ruch powyżej poziomu 1.1800 byłby byczy i mógłby podnieść tę parę do poziomu 1.2200 do końca roku.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-27 16:26:16

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.