4 min przeczytaj

EBC pozostawił politykę na niezmienionym poziomie na lipcowym posiedzeniu i pozostaje na dobrej drodze do zakończenia QE w tym roku.

Rynek nie obstawia słabego euro

Rada Prezesów EBC pozostawiła swoją politykę na niezmienionym poziomie, mimo podwyższonego ryzyka związanego z globalnym handlem. Bank twierdzi, że utrzyma stopy procentowe na obecnym niskim poziomie do połowy 2019 r., Chociaż wielu uczestników rynku w to nie wierzy. Bank jest na dobrej drodze, aby zakończyć zakupy aktywów w tym roku, co otwiera drzwi do przyszłych podwyżek stóp. W związku z tym, że gospodarka globalna ma się rozwinąć, najprawdopodobniej UE odnotuje wzrost aktywności w ciągu najbliższych 6 miesięcy.

Handlarze wiadomościami muszą skupić się na handlu. Prezydent UE Jean-Claude Juncker wskazał, wraz z prezydentem USA Trumpem, że spory handlowe są rozwiązywane. Obaj odbyli w środę spotkanie w zamkniętym korytarzu, podczas którego rozmawiali o środowisku o zerowej stawce celnej i wzajemnych umowach handlowych. Dostępnych jest kilka szczegółów, ale przesłanie jest jasne, handel między UE i USA ma się znacznie lepiej.

Kurs EURUSD utrzymywał się na stabilnym poziomie, notując obroty powyżej krótkoterminowej średniej kroczącej i wysokiego poziomu krótkoterminowej konsolidacji. Para ma solidne dno i wskazuje, że mieści się w tym przedziale, pomiędzy 1.1550 a 1.1800, pod warunkiem, że piątkowe szacunki PKB w USA nie przyniosą większych niespodzianek. Oczekiwany jest poziom PKB w przedziale 4,3% i może łatwo przenieść rynki. Gorący PKB może nie umocnić dolara, ale oznaki wzrostu inflacji. Ograniczeniem jest to, że wskaźnik cen PKB za drugi kwartał jest opóźnionym wskaźnikiem, w przyszłym tygodniu indeks cen bazowych PCE jest obecnie czytany i będzie miał większą wagę pod względem FOMC i ich harmonogramu wędrówek.

Jednolita waluta europejska utrzymywała się również stabilnie wobec funta, ale perspektywy są mniej solidne. Podczas gdy UE wykazuje oznaki wzrostu, ten wzrost jest zimny i równoważony przez wzrost w Wielkiej Brytanii. Ta para niedawno testowała opór na szczycie długoterminowego zakresu handlowego i jest wskazana niżej. Para może obniżyć się do 0,8850 i krótkoterminowej średniej kroczącej, a poniżej poniżej będzie słabsza. Kalendarz gospodarczy w przyszłym tygodniu jest pełen danych z Wielkiej Brytanii i UE, ale spotkanie z BoE jest najważniejsze; bank wskazał chęć podniesienia stopy, pod warunkiem, że dane ją wspierają.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-07-26 14:36:11

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.