6 minut czytania

Liczba wskaźników, których możesz użyć podczas pracy z IQ Option jest naprawdę oszałamiająca. Ważne jest, aby zrozumieć, jak działają niektóre narzędzia analizy technicznej w celu ich prawidłowego użycia. Dzisiaj przyglądamy się narzędziu podążającemu za trendami, które może stać się bardzo cennym dodatkiem do twojego systemu handlowego.

Przekształcenie Fishera Ehlera, opracowany i wprowadzony przez J.F. Ehlersa, jest popularnym wskaźnikiem analizy technicznej, który przekształca cenę aktywów w rozkład normalny Gaussa. Na początku może wydawać się onieśmielające, ale gdy zrozumiesz podstawową koncepcję, lepiej zrozumiesz, jak to działa. Ten artykuł będzie nieco bardziej techniczny niż zwykle. Ale nie bój się – cała zdobyta wiedza ma praktyczne zastosowanie i pomoże ci poprawić swoje umiejętności handlowe.

Przeczytaj cały artykuł, aby dowiedzieć się, jak działa Fisher Transform i użyj go w handlu. Pamiętaj, że ten wskaźnik działa na wszystkich zasobach i ramach czasowych.

Normalna dystrybucja i obrót

Ponieważ wspomnieliśmy o normalnym rozkładzie, rozsądnie byłoby podać podstawowe wyjaśnienie tej koncepcji. Rozkład normalny (zwany także krzywą dzwonową) jest powszechnym rozkładem prawdopodobieństwa. W przypadku normalnie rozproszonego zestawu danych będą spełnione następujące warunki:

 • wartość średnia jest równa wartości mediany;
 • lewa i prawa połowa wykresu są symetryczne.
 • Tak to wygląda na wykresie.

  Wiele rzeczy ma normalny rozkład: wysokości osób, błędy w pomiarach, ciśnienie krwi, oceny na teście itp. Istnieją jednak również zmienne ilościowe, które nie są zgodne z normalnym rozkładem, a cena aktywów jest jedną z nich. Utrudnia to ich przewidywanie i analizowanie.

  To wszystko w teorii. A teraz zacznijmy ćwiczyć!

  Jak korzystać z niego w handlu?

  Ehler’s Fisher Transform przekształca ceny w normalny rozkład, który można później wykorzystać w analizie technicznej. Ponieważ wskaźnik ma rozkład normalny, skrajne wartości wskaźnika (zarówno dodatnie, jak i ujemne) są dość rzadkie. Co to dla ciebie znaczy? Gdy Fisher Transform znajduje się powyżej linii zerowej i idzie w górę, aktywa są wykupione. Gdy Fisher Transform znajduje się poniżej linii zerowej i spada, zasób jest wyprzedany. W obu przypadkach prawdopodobieństwo odwrócenia trendu z czasem rośnie. Po otrzymaniu sygnału kupna lub sprzedaży z innego wskaźnika, który potwierdza sygnał wysłany przez Fishera, handlowcy rozważają otwarcie odpowiedniej pozycji.

  Punkty wejścia zidentyfikowane przez Fisher Transform i ALMA

  Transformacja Fishera jest zwykle porównywana do Stochastycznego Oscylatora. W rzeczywistości obie działają w bardzo podobny sposób, wykazując wykupienie i wyprzedane pozycje, co wskazuje na momenty, w których można oczekiwać odwrócenia cen. Podobnie jak w przypadku Stochastic, podczas korzystania z Transformacji Fishera warto użyć dodatkowych wskaźników, aby potwierdzić jego sygnały.

  Pamiętaj, że żaden wskaźnik analizy technicznej nie jest w stanie zapewnić dokładnych wyników w 100% przypadków. Fisher Transform nie jest wyjątkiem.

  Transformacja Fishera Ehlera (u góry) i Stochastic (u dołu) zachowują się podobnie

  Co jest takiego wspaniałego w tym konkretnym wskaźniku? Według ekspertów branżowych generuje sygnały kupna i sprzedaży wcześniej niż inne wiodące wskaźniki, co może pomóc w szybszym podejmowaniu dobrze ustalonych decyzji handlowych.

  Jak skonfigurować?

  Aby korzystać ze wskaźnika Ehler’s Fisher Transform w handlu, kliknij „Wskaźniki”W lewym dolnym rogu ekranu i przejdź do„Tendencja”. Następnie wybierz Ehler’s Fisher Transform z listy dostępnych opcji.

  Kliknij „Zastosuj”, jeśli chcesz użyć wskaźnika ze standardowymi parametrami. Lub możesz dostosować jego okres, aby uzyskać większą dokładność / mniej fałszywych alarmów. Wskaźnik jest gotowy do użycia.

  Teraz, gdy wiesz, jak handlować za pomocą Transformacji Fishera Ehlera, możesz przejść na platformę handlową i sam wypróbować ten wskaźnik.

  Do platformy


  Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
  Data publikacji: 2020-03-02 10:00:07

  Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.