3 min przeczytaj

Zjadliwy artykuł opublikowany w TechCrunchu twierdzi, że ETH, natywna kryptowaluta sieci Ethereum, spadnie, jeśli nie zostaną wprowadzone żadne zmiany. W artykule przedsiębiorcy kryptowalut Jeremy Rubin mówi, że koncepcja zwana abstrakcją ekonomiczną sprawi, że ETH stanie się bezwartościowy. Abstrakcja ekonomiczna odnosi się do możliwości płacenia za transakcje Ethereum w walucie innej niż ojczysta, w szczególności na tokeny ERC-20, które posiadają uprawnienia sieci Ethereum.

Jeśli użytkownicy mogą płacić gaz i inne opłaty transakcyjne za pomocą tokenu natywnego dla usługi (np. OMG / Omisego) tokeny ETH staną się zbędne i pozbawione wartości. Najstraszliwszą częścią tego stwierdzenia jest to, że współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, zgadza się z tym. Oczywiście, wyjaśnia on, że tak, Ethereum może paść ofiarą abstrakcji ekonomicznej, jeśli nie zostaną wprowadzone żadne zmiany, a na horyzoncie pojawi się wiele zmian dla Ethereum.

Buterin odpowiedział w postu Reddita, który odniósł się do roszczeń Rubina i odrzucił kilka. Zapewnił także społeczność, że istnieją dwie propozycje w pracach, które naprawią ETH miejsce jako macierzysty token do sieci ETH. Inne obawy wyrażane przez Rubin obejmują kwestie Ethereum dotyczące skalowania i bezpieczeństwa w zakresie inteligentnego kontraktu, zarówno w nadchodzącym oprogramowaniu Constantinople, jak i udostępnianiu i ulepszaniu Plazmy.

ETH był w stanie utrzymać stabilność pomimo obaw podniesionych przez Rubina. Żeton pozostaje poniżej celu oporu 300 $ i wygląda na to, że może się przesunąć w dół. Działania cenowe w ciągu ostatniego miesiąca pozostały w tyle na szerszym rynku kryptowalut i mają charakter klina. Klin jest często oznaką kontynuacji, która w tym przypadku może doprowadzić do kolejnego obniżenia cen o 50%. Zastrzeżenie to oczywiście planowany hardfork i uaktualnienia zaplanowane na tę jesień.

Ethereum

Ruch powyżej 300 $ byłby zwyżkowy, ruch powyżej krótkoterminowej 30-dniowej średniej ruchomej sygnalizowałby odwrócenie sentymentu.

Tymczasem Bitcoin, wiodąca na świecie krypto-waluta, osiąga duże zyski w ciągu ostatnich trzech tygodni. Token wzrósł do wysokiego miesięcznie o ponad 7 300 USD i jest wyższy.

Bitcoin

Prognozy na najbliższy okres pozostają oswojone na 10 000 $, ale byki BTC, takie jak Tom Lee, wciąż widzą, że świat zastrzega sobie handel kryptowalutami powyżej 20 000 $ do końca 2018 roku.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
Między 74 a 89% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-05 10:03:38

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.