5 min czytaj

Wtorkowa sesja handlowa była kontrolowana przez niedźwiedzie, które zniosły parę o 100 pipsów i poniżej 1,1550. Otwiera to drzwi do dalszego spadku, prawdopodobnie poniżej 1.1500 obszaru wsparcia, i może to być złą wiadomością dla euro byków.

 EUR / USD

Wielki obraz

Przed nami ważny tydzień Forum poświęcone bankowości centralnej jest w toku w Portugalii. Spotkało się tam kilku szefów banków, którzy dyskutowali o ważnych sprawach związanych z bankowością i kwestiami monetarnymi.

Najważniejszym dniem forum będzie środa, podczas której prezes EBC Draghi, gubernator Bank of Japan Kuroda i przewodniczący Fed Powell wezmą udział w panelu dyskusja. Wydarzenie zaplanowane jest na godzinę 13:30 czasu GMT i możemy się spodziewać zwiększonej zmienności podczas ich przemówień. Kierunek będzie zależeć od omawianych kwestii i postaw uczestników.

Dzisiejsze wypowiedzi prezesa EBC, Mario Draghiego, wzięły górę nad euro. Mimo wskazania zacieśnienia mówi, że EBC mógłby rozszerzyć QE, jeśli dane to uzasadniają. Wiadomości te są w znacznej mierze niedźwiedziowate, ale nie oznacza to zbyt wiele, ponieważ Draghi jest dobrze znany z tego, że bagatelizuje każdy ruch banku.

Odszyfrowanie karty technicznej

 EUR / USD

Niedźwiedzie mają wyraźną kontrolę nad mapą w perspektywie średnioterminowej, ale z dłuższej perspektywy, para zbliża się do silnej strefy wsparcia reprezentowanej przez 1,1550, a najniższej na 1,1510. Na dziennym wykresie (na górze zdjęcia) Indeks Względnej Wytrzymałości osiągnął 30 znaków (reprezentujących wyprzedanie), a para jest również na dole kanału Bollinger Band. Te dwa fakty połączone z silną strefą wsparcia prawdopodobnie zwiększą odbicie. Będzie to bardzo potrzebne zniesienie po dużym spadku, a nie odwrócenie w pełnej skali, więc uważaj na byczych sygnały bez wsparcia danych gospodarczych lub wydarzeń.

Strefa wsparcia : 1.1550 – 1.1510

Strefa oporu : 1,1640, a następnie długoterminowa tendencja niedźwiedziowa

Najprawdopodobniej scenariusz : Mała wspinaczka, po której następuje przerwa obecnego wsparcia z celem przy 1.1510 – 1.1500

Alternatywny scenariusz : akcja cenowa o różnym zasięgu ograniczona przez 1,1640 i 1,1540

Dolar amerykański zachwiał się względem japońskiego jena

Dolar amerykański wykazuje ogromną siłę we wszystkich dziedzinach, za wyjątkiem jena. Japońska waluta nadal niechętnie pozwala wspinać się na parę, a nawet więcej, w najbliższym czasie posuwa się w dół. Wszystkie oczy są w środowym panelu dyskusyjnym, gdzie obecny będzie gubernator Kurji Kuroda

Odszyfrowanie karty technicznej

 USD / JPY

Powyższy wykres godzinny pokazuje, że para stworzyła tymczasowe dno o wartości 109.55, odbite wyższa i obecnie testuje poprzednią strefę wsparcia na 109,90, co może zmienić się w opór.

Poruszenie w górę jest normalnym zniesieniem, które zostało zasygnalizowane wcześniej przez pozycję wyprzedania indeksu Względnej Siły i nie może poruszać się o wiele wyżej . Świece pokazują opór na tym poziomie, który, jeśli zostanie potwierdzony, doprowadzi do powrotu pary do nowej najniższej wartości.

Strefa wsparcia : 109,55 (wczorajsza niska)

Strefa oporu : 109,90 – 110,00 (psychologiczny opór)

Najbardziej prawdopodobny scenariusz : kontynuacja poprzedniego niedźwiedzia posunięcia, z przerwą niskiego

Wymień tutaj

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE OSTRZEŻENIE DOTYCZĄCE RYZYKA

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę przenoszą wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-06-19 16:49:21

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.