4 min przeczytaj

Ostatnia aktywność banku centralnego spowodowała w ciągu ostatniego miesiąca zmienność par walutowych opartych na euro. Mimo to wspólna waluta przetrwała na kluczowych poziomach wsparcia w stosunku do większości głównych walut. Czwartkowe dane sugerują, że sytuacja gospodarcza w UE jest lepsza, niż się obawiano, jeśli chodzi o ustalenie euro na duży ruch w stosunku do dolara amerykańskiego i funta brytyjskiego.

Na początek nastroje przedsiębiorstw w UE spadły poniżej oczekiwań, ponieważ skutki globalnych sporów i taryf handlowych zostały zlekceważone. Badanie konsumenckie i biznesowe w UE wykazało poziom 112,3 w porównaniu z 111,5 w poprzednim miesiącu pod względem siły usług i produkcji. Wskaźniki usług i wskaźników nastrojów w przemyśle utrzymywały się na stabilnym poziomie od poprzedniego miesiąca, w porównaniu do oczekiwanych spadków, ponieważ inwestorzy przeżywają lęk w perspektywie długoterminowej do długoterminowych fundamentów.

W USA druga korekta do PKB za pierwszy kwartał była słabsza niż oczekiwano, ale dane były mieszane. Wskaźnik cen PCE za pierwszy kwartał i wskaźnik cen PKB były gorętsze od oczekiwań i pomogły powstrzymać przedwczesną wpłatę euro. Czynnikiem łagodzącym jest fakt, że dane są z tyłu, prawie 3 miesiące temu, zostały zaadresowane przez dwie podwyżki stóp procentowych FOMC i w cieniu bieżącego odczytu cen PCE w piątek.

Piątkowe dane będą szczególnie ważne, ponieważ zawierają ważne lektury dotyczące inflacji zarówno na poziomie UE, jak i USA, które mogą przenieść EUR / USD. Oczekuje się, że wskaźnik CPI na poziomie UE będzie wyższy, podczas gdy ceny PCE w USA nie będą wyższe, co może spowodować, że strzelanie w EUR / USD będzie wyższe.

EUR / GBP

Para siedzi obecnie na kluczowym, długoterminowym poziomie wsparcia, który będzie dyktował przyszły ruch. Przesunięcie w górę potwierdzi wsparcie, a możliwość odwrócenia z oporem krytycznym jest tuż powyżej krótkoterminowej średniej kroczącej. Dotknięcie tego poziomu może spowodować kolejną rundę sprzedaży, więc należy zachować ostrożność. Przerwa powyżej tego poziomu, blisko 1,1 700, będzie zwyżkowała.

EUR / GBP strzela do wyjścia

Euro jest również nastawione na wzrost w stosunku do funta i ten rajd już się rozpoczął. Czwartkowe dane spowodowały, że strzelanie w EUR / GBP przekroczyło próg bliskości handlu, aby ustawić nowy 3,5-miesięczny maksimum. Wskaźniki wspierają ruch i sugerują, że ceny są coraz wyższe. Kryterium to jest dane w Wielkiej Brytanii w postaci rewizji PKB, również w piątek, które mogą ograniczyć zyski.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-06-28 20:30:00

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.