3 min przeczytaj

Sprawy stają się ponure dla amerykańskiego giganta mediów społecznościowych. Facebook, niegdyś niekwestionowany lider branży i ulubieniec inwestorów, stracił 20% swojej wartości w handlu po godzinach. Powód nieoczekiwanego trafienia jest banalny: raport o zarobkach, opublikowany wczoraj, przyniósł niższe niż oczekiwano przychody i pokazał spowolnienie wzrostu użytkowników. Akcje FB straciły 7% w momencie publikacji raportu. Gdy konferencja się rozłączyła, Facebook spadł jeszcze bardziej. W pewnym momencie akcje FB zostały sprzedane za około 168 USD, najniższy punkt od 25 kwietnia.

Akcje FB spadły do ​​168 $ w handlu po godzinach

"Nasze całkowite tempo wzrostu przychodów będzie nadal spadać w drugiej połowie 2018 roku, a spodziewamy się, że nasze wskaźniki wzrostu przychodów spadną o wysoki jednocyfrowy procent z poprzednich kwartałów po kolei zarówno w trzecim, jak i czwartym kwartale", powiedział dyrektor finansowy David Wehner. Uważa się, że jego wiadomość spowodowała krach. Rosnące wydatki nie wpływają na wyniki finansowe Facebooka, ponieważ od zeszłego roku liczebność firmy wzrosła o 47% (do 30.275). Jak przyznają urzędnicy firmy, ostrzejsze środki bezpieczeństwa, wprowadzone w odpowiedzi na szereg politycznych skandali, odwracają przepływ gotówki i hamują dalszy wzrost.

Ostre zmiany cen akcji mają tendencję do tworzenia lukratywnych możliwości handlowych

Teraz najważniejsza i najciekawsza część. Czego, jako przedsiębiorca, spodziewałeś się od smoka z Doliny Krzemowej w nadchodzących godzinach i dniach? Firmy high-tech są tradycyjnie postrzegane jako bardziej zmienne niż tradycyjne firmy, ponieważ mogą zyskać i stracić dziesiątki procent w stosunkowo krótkim czasie. Chociaż nie ma nic szczególnie dobrego w ostatnim spadku cen, szczególnie w przypadku długoterminowych akcjonariuszy FB, cena akcji prawdopodobnie ponownie się zwróci (przynajmniej częściowo) w ciągu najbliższych kilku dni. Nie można jednak całkowicie wykluczyć dalszego negatywnego wpływu, ponieważ inwestorzy wyraźnie nie byli zadowoleni z wyników za ostatni kwartał.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-07-26 13:11:09

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.