2 min przeczytaj

Akcje Facebooka spadły o ponad 2% we wczesnych transakcjach dzisiaj, gdy dwaj założyciele Instagramu opuścili giganta sieci społecznościowych w niewyjaśnionych okolicznościach.

Odejście Kevina Systroma i Mike Krieger mogło być wynikiem tarć z dyrektorem generalnym Markiem Zuckerbergiem o to, jak działa najszybciej rozwijający się generator dochodów Facebooka.

"Naszym zmysłem jest to, że duet mógł chcieć uruchomić Instagram bardziej niezależnie, niż chciała ich firma macierzysta" – powiedział Scott Kessler, analityk w firmie badawczej CFRA. "Uważamy, że odejścia są znaczące dla Facebooka".

Raport Bloomberga mówi, że Systrom i Krieger byli sfrustrowani wzrostem codziennego zaangażowania Zuckerberga, który stał się bardziej zależny od Instagrama w planowaniu przyszłości Facebooka.

Zuckerberg określił tę dwójkę jako "nadzwyczajnego lidera produktu" i powiedział, że życzy im wszystkiego najlepszego i nie mógł się doczekać, aby zobaczyć, co potem zbudują.

Akcje Facebooka obniżyły się o 2,4%, osiągając 161,51 $ w wyniku wcześniejszego notowań, przewyższając wartość rynkową giełdy o ponad 11 miliardów dolarów. Akcje Facebooka spadły w tym roku o około 6%, po sześciu latach gwiezdnych zysków.

Handluj tutaj

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-26 08:36:08

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.