6 min czytaj

Funt był wczoraj nieco uparty, ale kontrola nie należy wyraźnie do żadnej ze stron, przynajmniej z perspektywy krótkiej do średniej.

GBP / USD

Dzisiaj spodziewamy się silniejszy ruch dzięki ogłoszeniu brytyjskiego indeksu cen konsumpcyjnych

 GBP / USD

The Big Picture

Dzisiejszym głównym wydarzeniem jest publikacja brytyjskiego indeksu cen towarów i usług konsumenckich (główny wskaźnik inflacji) zaplanowanego na 8:30 mam GMT. Oczekiwana zmiana wynosi 2,4% (zmiana roczna), a wyższa liczba zwykle wzmacnia funt, ale wpływ jest wyciszany, jeśli faktyczna liczba pasuje do prognozy.

Odszyfrowanie wykresu technicznego

To samo, co w przypadku EUR / USD, stronniczość jest neutralna, ponieważ czekamy na brytyjski zestaw wskaźników CPI i Fed, aby sprawdzić, czy byki lub niedźwiedzie wygrywają bitwę. Para przełamała zwyżkowy trend do spadku, ale teraz testuje go od dołu, co jest częstym zjawiskiem; wynik prawdopodobnie wpłynie na następny kierunek. Przesunięcie powyżej wzrośnie do oporu o 1,3475 – 1,3500 (opór techniczny i psychologiczny), natomiast odbicie poniżej linii trendu spowoduje 1.3350 pierwszego celu.

Strefy wsparcia: 100 okresów SMA i 1.3350

Strefy oporu : Byczy linia trendu i 1.3475 – 1.3500

Możliwe scenariusze : W zależności od fundamentalnej sceny. Oczekuje się dużej niestabilności, z niejasnym kierunkiem w momencie pisania

FOMC w trybie szybkiego ognia : Stawka, projekcje gospodarcze i konferencja prasowa na temat Tap

EUR / USD

Dolar amerykański ma ostatnio doszło do łez, powodując spadek pary EUR / USD do poziomu 1,1 500 po zerwaniu strefy konsolidacji pomiędzy 1.2500 a 1.2200 stworzonej na wczesnych etapach bieżącego roku. Wydaje się jednak, że presja niedźwiedziowa zaczyna ustępować i możemy zauważyć silne odbicie wsparcia psychologicznego (wykres tygodniowy poniżej)

 EUR / USD

The Big Picture

Fed przygotowuje ogłosić stopę procentową w środę 13 czerwca o 18:00 GMT, z oczekiwaną podwyżką z <1,75% do <2,00%. Często oczekiwana podwyżka jest już wyceniona na rynku, więc faktyczne ogłoszenie nie generuje dużego ruchu. FOMC opublikuje również Deklarację Stawek i zestaw Prognozy Ekonomicznych (ta sama data i czas), które mogą mieć wpływ na kierunek pary, w zależności od tego, ile wskazówek dotyczących przyszłej polityki pieniężnej zostanie ujawnionych.

Pół godziny później, o godz. 18:30 GMT, przewodniczący Fed Powell zorganizuje konferencję prasową, omawiając decyzję FOMC Rate i odpowiadając na pytania dziennikarzy. To wtedy, gdy dolar zwykle pojawia się albo w górę, albo w dół, ale kierunek jest całkowicie zależny od tego, co ma do powiedzenia Przewodniczący

Odszyfrowanie karty technicznej

 EUR / USD

Ostatnio byki były w biegu, a cena jest wspierana przez dość silną tendencję zwyżkową, ale z perspektywy długoterminowej równowaga jest przechylona w kierunku niedźwiedzi, więc trudno przewidzieć techniczne prognozy, zwłaszcza biorąc pod uwagę klastry wydarzeń wymienionych powyżej. Wcześniej

Przerwa w linii trendu zwyżkowego spowodowałaby, że 100-okresowa średnia średnia krocząca byłaby pierwszym celem, a następnie na dłuższą metę kluczowym wsparciem na poziomie 1.1500. Na plus mamy opór około 1,1850, a po nim klucz na poziomie 1,2000. Oczywiście nie spodziewamy się, że te dalekosiężne cele zostaną osiągnięte w najbliższej przyszłości, chyba że stanie się coś zaskakującego.

Strefy wsparcia : Bycza linia trendu jako natychmiastowe wsparcie, a następnie SMA 100

Strefy oporu : 1.1840 – 1.1850, po których następuje 1.2000, co jest znaczącym poziomem technicznym i psychologicznym

Możliwe scenariusze : Przesłanki są neutralne, a ruch cenowy zostanie określony przez zdarzenia Fed. Kilka ostatnich świec pokazuje długie knoty zarówno po ich górnej, jak i dolnej stronie, co jest wyraźną oznaką niezdecydowania i dodatkowo wspiera to neutralne nastawienie.

Kup teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU OSTRZEGAWCZYM

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę niesie wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-06-12 22:20:39

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.