GBP, EUR Get Pounded na słabe dane, czy rynek jest odpowiedni


4 minuty przeczytaj

Słabsze od oczekiwań dane w UE i Wielkiej Brytanii wskazują na spowolnienie wzrostu i osłabiają oczekiwania rynku. W unijnym indeksie produkcyjnym i złożonym PMI okazały się dodatnie, pokazując ekspansję w ramach gospodarki, ale obie były słabsze niż oczekiwano i spadły w porównaniu z poprzednim miesiącem, co świadczy o spowolnieniu wzrostu i ochłodzeniu działalności gospodarczej. Dane opierały się na podobnych odczytach z Niemiec i Francji, podstawowych gospodarek w UE, które pokazują spowolnienie wzrostu i rosnące bezrobocie.

W Wielkiej Brytanii wskaźnik CPI był słabszy niż oczekiwano na poziomie 0,4%, chociaż wzrósł on z poprzedniego miesiące 0,1% . Problem polega na tym, że YOY CPI i bazowy CPI są również słabsze niż oczekiwano, ale także spadły w porównaniu z poprzednim miesiącem, co świadczy o obniżeniu presji inflacyjnej w tej gospodarce. W obu przypadkach, w UE i GBP, dane potwierdzają brak impulsów dla banków centralnych do działania w odpowiedzi na rosnącą inflację. Oznacza to mniejszą szansę na podwyżki stóp procentowych BOE i mniejszą szansę na zaostrzenie EBC.

Euro było w stanie zyskać w stosunku do funta, ponieważ słabość w jednej strefie ekonomicznej równoważy słabość w drugiej. Para pozostaje powiązana z zakresem, chociaż jest wyższa w tym zakresie i jest to potwierdzane wskaźnikami . Zarówno stochastyczne, jak i MACD wskazują na wyższe i tworzą zwyżkowe zwroty wskazujące na wzrost cen. Wsparcie dla pary jest na średniej ruchomej, blisko 0,8769, z celami w pobliżu 0,8850.

 EUR / GBP

Euro nie było w stanie zyskać w stosunku do dolara. Wspólna waluta obniżyła się do najniższego poziomu słabych danych i oczekiwania jastrzębich komentarzy ze strony FOMC w niedługim majowym minutes z posiedzenia. Para zbliża się do długoterminowego celu wsparcia w pobliżu 1,6650 i wygląda na to, że zostanie osiągnięty w najbliższym czasie. Oba wskaźniki są niższe w obrębie słabszych formacji, co sugeruje, że ceny są niższe. Zerwanie poniżej wsparcia byłoby bessy dla pary i może doprowadzić do długoterminowego spadku EUR / USD .

 EUR / USD

Funt zatonął na słabe dane z Wielkiej Brytanii, wspomagane siłą w USD, które doprowadziły parę GBP / USD do długoterminowych minimów . Niski, bliski 1.3304, jest także potencjalną strefą wsparcia, którą potwierdzają wskaźniki. Zarówno MACD, jak i stochastyczny wykazują znaczną różnicę w stosunku do nowych niskich, zgodnych z tendencją wspierającą i osłabiającą.

 GBP / USD

Jeśli wsparcie zostanie potwierdzone, ceny mogą się odbić, ale ruch na boki jest bardziej prawdopodobny . Przerwa pod wsparciem byłaby niedźwiedzią.

Kup teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU OSTRZEGAWCZYM

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę przenoszą wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 
Tytuł:

GBP, EUR Get Pounded na słabe dane, czy rynek jest odpowiedni

Źródło: IQ Option Broker Official Blog
Data publikacji: 2018-05-24 08:42:20

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.