3 min przeczytaj

Autokratyczny przywódca Turcji, Erdogan, nie zgadza się z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Administracja Erdogana od 2016 r. Trzyma amerykańskiego pastora w areszcie, twierdząc, że przyczynił się do wzbudzenia niepokojów politycznych, które doprowadziły do ​​zamachu stanu w 2016 r. Próby doprowadzenia tej sytuacji do pokojowego zakończenia zakończyły się bezskutecznie, pozostawiając Trumpowi niewielki wybór, ale grożąc sankcjami. Wiadomość ta wstrząsnęła i tak już niestabilną gospodarką turecką, wysyłając lirę turecką na nowe dno w stosunku do dolara.

Erdogan

Podczas gdy kwestia jest silnie skoncentrowana w Turcji, ma ona szerokie oddziaływanie. Banki w UE mają szeroką ekspozycję na Turcję i lirę ze względu na bliskie więzi gospodarcze utrzymywane od końca lat pięćdziesiątych. Ta ekspozycja wzbudziła obawy w EBC, że słabnąca lira może negatywnie wpłynąć na główne banki UE, takie jak BNP Paribas, Unicredit i hiszpańska BVA.

Lira turecka straciła ponad 10% na wiadomościach, które Erdogan miał "stanąć" pod presją ekonomiczną USA. USD / TRY stworzyły długą zieloną świecę przesuwającą się w górę, by przedłużyć długoterminowy rajd i ustawić wysoko nigdy dotąd niespotykaną. Wskaźniki są silnie zwyżkujące, pokazując ekstremalne maksima w rozpadzie MACD na dziennych, tygodniowych i miesięcznych wykresach. Bez jakiegoś nowego rozwoju wygląda na to, że TRY będzie nadal spadać.

Naprawdę wyrządzono szkody euro. Euro spadło na piętach, gdy turecka biada straciła ponad połowę, ponieważ grozi to wykolejeniem gospodarki UE. Kurs EURUSD przesunął się w dół, by zejść poniżej celu wsparcia na 1,1525 i potwierdzić trend spadkowy. Para obecnie wynurzyła się z płaskiego dna trójkąta na dół i idzie w dół. Ruch ten jest wspomagany przez silne dane o inflacji w USA, które wskazują na utrzymujące się przyspieszenie PPI i CPI w ciągu ostatniego roku. Teraz, gdy wsparcie zostało przerwane, prawdopodobny jest ruch do 1,12500.

EUR / USD przesunął się w dół

Euro również mocno spadło w stosunku do funta brytyjskiego, ale Brexit zainspirował słabość funta, ograniczając upadek. Para tworzy teraz szczyt na wysokości dziesięciu miesięcy i potwierdza opór na tym poziomie. Wskaźniki są zgodne z tym szczytem, ​​ale nie wskazują jeszcze na odwrócenie.

EUR / GBP

Ruch na boki w nowym zakresie jest prawdopodobny przy wsparciu na poziomie 0,89500 i oporze blisko 0,90200.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-10 18:47:14

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.