4 min przeczytaj

Handlowcy, korzystając z Opcji IQ, mają możliwość wymiany udziałów w najbardziej renomowanych i potężnych korporacjach na świecie za pomocą instrumentu zwanego CFD. Trzy litery oznaczają "umowa o różnicę". Kupując umowę, inwestor nie inwestuje swoich środków w samą firmę. Przeciwnie, przewiduje prognozy dotyczące przyszłych ruchów cenowych aktywów pod ręką. Jeżeli cena ruszy we właściwym kierunku, otrzyma zysk proporcjonalny do stopnia zmiany ceny aktywów. W przeciwnym razie jego początkowa inwestycja zostanie utracona.

Kontrakty CFD to dobry sposób na obrót akcjami bez obracania się w akcje. Handel akcjami zwykle wiąże się z kłopotami, których można łatwo uniknąć, gdy opcje handlu. Maklerzy giełdowi nie oferują szerokiej gamy instrumentów inwestycyjnych. Wręcz przeciwnie, handlując opcją IQ, możesz handlować kapitałami, parami walut i kryptowalutami – wszystko w jednym miejscu. Ta ostatnia sprawia, że ​​handel staje się mniej czasochłonny, a przez to bardziej efektywny i komfortowy.

Jak handlować zapasami CFD

W ten sposób można handlować kontraktami CFD na akcje na platformie IQ Option:

  1. Kliknij przycisk "Otwórz nowy zasób" w górnej części ekranu i wybierz "Zapasy" z listy dostępnych opcji. Następnie wybierz firmę, którą chcesz wymienić. Przeanalizuj wykres cenowy za pomocą narzędzi analizy technicznej. Nie zapomnij również wziąć pod uwagę czynników fundamentalnych. Następnie określ kierunek trendu i przewidzieć jego przyszłe zachowanie w przewidywalnej przyszłości.
  2. Określ kwotę, którą chcesz zainwestować w tej konkretnej sprawie. Pamiętaj, że zgodnie z wybitnymi praktykami zarządzania ryzykiem, nie powinieneś przydzielać całego kapitału do jednej transakcji.
  3. Wybierz mnożnik i ustaw automatyczne zamykanie (opcjonalny). Mnożnik zwiększy zarówno potencjalny zwrot, jak i ryzyko. Otwierając transakcję o wartości 100 $ z mnożnikiem x5, uzyskasz takie same wyniki, jak gdybyś zainwestował 500 $. Dotyczy to zarówno zysków, jak i strat. Automatyczne zamykanie umożliwi automatyczne zamknięcie transakcji, niezależnie od tego, czy chcesz pobrać swoje zarobki, czy zarządzać stratami.
  4. Teraz, w zależności od prognozy, wybierz "Kup" lub "Sprzedaj". Kiedy nadejdzie właściwy czas, zamknij umowę. Im większa różnica między ceną otwarcia a bieżącą ceną (jeśli kierunek trendu został przewidziany prawidłowo), tym większy potencjalny zysk. Pamiętaj, że Twoja transakcja będzie podlegała opłacie nocnej, więc nie otwieraj jej zbyt długo.

Handel CFD może wydawać się łatwy ze względu na małą liczbę zaangażowanych zmiennych. Jest to jednak równie trudne, jak mogłoby być satysfakcjonujące (jeśli zostanie wykonane prawidłowo). Poświęcenie wystarczającej ilości czasu firmie, z którą zamierzasz handlować, i nauka korzystania z narzędzi analizy technicznej z wyprzedzeniem jest zawsze lepsza niż. Zanurz się w angażujący świat handlu CFD już teraz.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
73% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-12-21 13:00:29

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.