4 minuty przeczytaj

Amerykański indeks PPI, wskaźnik cen producenta (miara inflacji), pokazuje inflację na poziomie producenta przyspieszoną z poprzedniego miesiąca i o tempie gorętszym niż oczekiwano. Główna wartość 0,5% w maju to prawie dwukrotność oczekiwań i przełożyła YOY inflację przez uchwyt 3,0%, aby zarejestrować 3,1%. Ta wiadomość, inaczej zwyżkująca dla dolara, nie przesuwała waluty na większości głównych rynków. Czemu? Ponieważ FOMC już oczekuje podwyżki stóp na środowym spotkaniu, a prognozy na przyszłe podwyżki spadły.

Na poziomie podstawowym inflacja na poziomie producenta wzrosła o nieco ponad 0,1%, stała od poprzedniego miesiąca, ale została przyspieszona do 2,6% YOY. Liczba ta potwierdza potrzebę dodatkowego zacieśnienia z FOMC, ale nie tyle, aby rynek uznał, że w tym roku będą jeszcze dwie podwyżki. W chwili pisania tego tekstu istnieje tylko szansa 50/50 na dodatkowe dwie podwyżki po czerwcowej wędrówce, z blisko 75% szansy zaledwie miesiąc temu.

Połącz to z oczekiwaniem na jastrzębie EBC i można zrozumieć, dlaczego EUR / USD likwiduje się w ramach konsolidacji . Handlowcy nie są pewni, czy FOMC będzie brzmiał wystarczająco gołębi, czy też, że EBC będzie brzmiał jastrzębi, aby podnieść tę parę. Ryzyko jest takie, że albo bank może nie spełnić oczekiwań, sytuacja, która może utrzymać parę w pułapce w najbliższym przedziale czasowym, albo że oba nie spełnią oczekiwań. Jeśli oba nie spełnią oczekiwań, para może spaść z obecnego poziomu w potwierdzeniu kontynuacji trendu krótkoterminowego w dolarach.

 EUR / USD się kręci

Spojrzenie na godzinę wykres pokazuje handel parami w pobliżu środka jego zakresu konsolidacji. Para próbowała przesunąć się niżej na mocne dane z USA, ale wsparcie rozpoczęło się i wysłało je wyżej. Wskaźniki są zwyżkowe, więc ruch do szczytu zakresu może nastąpić przed spotkaniem FOMC, ale nie należy się spodziewać, że nastąpi przed środowym popołudniem po ogłoszeniu, lub prawdopodobnie w czwartek rano, kiedy EBC sporządzi polisę.

 EUR / USD się kręci

Dolar był w stanie podnieść się do jena, przedłużając wiec na dziennym wykresie. Para przesuwa się w górę na połączonej sile danych z USA i odpływach z ryzykownego jena z bezpiecznym przystankiem . Para ustawiła nowy miesiąc na miesiąc i jest wskazana wyżej. Ten ruch mógłby zostać pobudzony przez FOMC lub BOJ, który również spotyka się w środę / czwartek.

 USD / JPY rośnie w górę na połączonej sile danych z USA

The BOJ nie oczekuje się wprowadzania żadnych zmian w polityce, chociaż zaczynają wydawać jastrzębiące komentarze na temat przyszłości. Ta para może uderzyć w opór o 111,00 lub 111,50, ruch powyżej będzie zwyżkowy.

 


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-06-13 14:08:29

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.