5 min przeczytaj

Wiem, że to dość odważne stwierdzenie, ale właśnie w tym kierunku zmierza przemysł. W rzeczywistości nie tylko mobilny handel w przyszłości, ale w pewnym sensie stał się już normą, zwłaszcza jeśli spojrzeć na najnowsze oprogramowanie handlowe.

Przez cały czas wdrażane są nowe i ciekawe funkcje, a przyszłość handlu mobilnego wygląda jasno.

Zanim jednak dojdziemy do tego, dlaczego handel mobilny jest przyszłością, musimy nieco przewinąć, ponieważ sytuacja nie jest czarno-biała, a handel mobilny nie jest idealnie dopasowany do każdego.

Handel mobilny nie jest przyszłością dla wszystkich

Przynajmniej jeszcze nie. Jako profesjonalny handlowiec na dzień, handel mobilny po prostu nie obniży go ze względu na pewne ograniczenia. Jeśli zarabiasz na życie, najprawdopodobniej masz konfigurację z komputerami i ekranami, których aplikacja mobilna nie może zastąpić. Nawet jeśli prawdopodobnie używasz aplikacji do handlu, gdy jesteś poza domem, nie jest to kompletne rozwiązanie.

Istnieje również duża grupa handlowców, którzy wolą handlować na platformach komputerowych z innych powodów, chociaż nie są profesjonalistami. Pod wieloma względami handel na komputerze jest jeszcze bardziej praktyczny.

Niemniej jednak, dla dużej części dzisiejszych traderów handel mobilny jest już przyszłością i pozwól nam powiedzieć, dlaczego.

Aplikacje handlowe są lepsze niż kiedykolwiek

W ciągu ostatnich 6-7 lat aplikacje do handlu ewoluowały od bycia narzędziem, którego najczęściej używaliście do monitorowania otwartych pozycji i prostych sygnałów do pełnowartościowego oprogramowania transakcyjnego, które obsługuje pracę analityczną i rzeczywisty handel.

Brokerzy z całego świata przeznaczają na swoje oprogramowanie mobilne więcej swoich zasobów niż kiedykolwiek wcześniej, a wyniki są oszałamiające.

W 2017 r. Wielu brokerów forex odnotowało ponad 50% wszystkich transakcji dokonywanych na urządzeniach mobilnych i wygląda na to, że liczby mogą być jeszcze wyższe w tym roku.

Konkurencja wydaje się być wyjątkowo zacięta wśród maklerów, którzy starają się opracować najlepsze aplikacje giełdowe. Wystarczy spojrzeć na najlepsze aplikacje giełdowe w Wielkiej Brytanii, a zrozumiesz, że handel powoli przechodzi z pulpitu na komórkę.

Czy wszystkie mobilne platformy transakcyjne są rozwiązaniem?

Jednym z najlepszych przykładów, dla których handel mobilny będzie odgrywał ogromną rolę w naszej przyszłości, są niektóre z obecnie sprzedawanych programów transakcyjnych, które są całkowicie mobilne, a Robinhood jest najbardziej znany.

Oczywiście pokazuje to zmianę zainteresowania konsumentów, ponieważ niektórzy ludzie wydają się być zadowoleni z handlu wyłącznie na urządzeniach mobilnych, chociaż nie oznacza to, że handel mobilny jest rozwiązaniem dla wszystkich.

Jak już wspomniano, wciąż jest wielu ludzi, którzy wolą handlować na komputerach i najprawdopodobniej takie rzeczy pozostaną. Również dostępne dziś oprogramowanie mobilne jest wciąż dalekie od możliwości konkurowania z platformami komputerowymi na każdym poziomie.

Ostatnie słowa

Jeśli jesteś początkującym graczem średniego szczebla i nie robisz przynajmniej części swoich transakcji na urządzeniu mobilnym, jesteś częścią mniejszości. Nigdy wcześniej handel mobilny nie był tak popularny jak dziś, a ponieważ aplikacje do handlu stają się coraz lepsze, nie widzę innej przyszłości niż ta, w której przynajmniej połowa całego handlu odbywa się na urządzeniach mobilnych.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-20 14:29:33

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.