7 min przeczytaj

Względny indeks wytrzymałości lub RSI jest oscylatorem pędu używany do pomiaru prędkości i wielkości kierunkowych ruchów cen. Wskaźnik zapewnia pomoc w określaniu poziomów wykupienia / wyprzedaży, a także zapewnia sygnały kupna i sprzedaży.

RSI "width =" 792 "height =" 96 "srcset =" https://i0.wp.com/blog.iqoption.com/wp-content/uploads/2016/03/RSI-indicator-in-trading.png?w=1080&ssl=1 792w, https: // blog.iqoption.com/wp-content/uploads/2016/03/RSI-indicator-in-trading-300x36.png 300w, https://blog.iqoption.com/wp-content/uploads/2016/03/RSI -indicator-in-trading-300x36@2x.png 600w, https://blog.iqoption.com/wp-content/uploads/2016/03/RSI-indicator-in-trading-400x48.png 400w "sizes =" (maksymalna szerokość: 792px) 100vw, 792px "/> Wskaźnik RSI z ustawieniami standardowymi

<p data-recalc-dims=RSI to w zasadzie jedna linia, która waha się w korytarzu pomiędzy 0 a 100. Im bliżej tej linii dojdzie do znaku zerowego, tym większe są szanse na wyprzedzenie aktywów. Gdy RSI zbliży się do 100, aktywa prawdopodobnie zostaną wykupione. Zgodnie ze wskaźnikiem można oczekiwać, że cena aktywów będzie wzrastać jednorazowo w strefie wyprzedaży i amortyzować w strefie wykupienia.

Jak korzystać ze wskaźnika RSI w handlu?

Jak wspomniano powyżej, RSI oscyluje między 0 a 100%. Tradycyjnie RSI jest uważany za wykupionego, gdy przekracza 70% i wyprzedany, gdy poniżej 30%. Jeśli wskaźnik dostarcza wiele fałszywych alarmów, możliwe jest zwiększenie progu wykupienia do 80 i zmniejszenie progu oversold do 20.

RSI, jak używać w handluKupuj i sprzedawaj sygnały dostarczane przez RSI

J. Welles Wilder zalecił okres wygładzania równy 14, który oczywiście można zmienić w celu dostosowania zdolności do krótko- i długoterminowej strategii. Krótsze lub dłuższe okresy są stosowane na przemian krótsze lub dłuższe perspektywy.

Wskaźnik RSI jest uniwersalnym wskaźnikiem i może być wykorzystywany do handlu dowolnymi aktywami z rynku Forex do krypto i akcji.

Pamiętaj, że podczas silnych trendów RSI może pozostać w strefach wyprzedaży / wykupienia przez dość długi czas!

Ustawienia i konfiguracje

Aby użyć indeksu Względnej Wytrzymałości, wykonaj następujące czynności:

 • Kliknij przycisk "Wskaźniki" w lewym dolnym rogu ekranu i wybierz "RSI" z listy dostępnych wskaźników.
  Przejdź do zakładki Wskaźniki i wybierz RSI
 • Następnie naciśnij przycisk "Zastosuj", jeśli wolisz standardowe ustawienia. Wykres RSI pojawi się w dolnej części ekranu.
 • Profesjonalni handlowcy mogą uznać za pożyteczne wykonanie jeszcze jednego dodatkowego kroku i przejście do zakładki "Konfiguruj i stosuj".
 • Opcjonalnie: dostosowanie ustawień. Podczas ustawiania wskaźnika można dostosować okres, czas wykupienia i wyprzedania, aby uzyskać większą czułość / dokładność. Pamiętaj, że im szerszy korytarz, tym mniej sygnałów dostaniesz, ale w tym samym czasie będą one dokładniejsze. Odwrotna sytuacja ma miejsce, gdy poziomy progowe są bliżej siebie: sygnały zwrotnicy będą pojawiać się częściej, ale liczba fałszywych alarmów również wzrośnie. Pamiętaj, że zwiększając parametr "Okres", czynisz wskaźnik mniej czułym.

  Wybierz Ustawienia RSI 70/30 lub 80/20Skonfiguruj ustawienia wskaźników zgodnie z własnymi upodobaniami

  Standardowe podejście – 70/30

  Okres wygładzania wynoszący 14, poziom wyprzedania 30% i poziom wykupienia 70% stosuje się w podejściu standardowym. Jest to najczęściej używane ustawienie wstępne tego wskaźnika. Handlowcy oczekują, że RSI odbije się od 30 i 70 linii progowych. Przy standardowych parametrach zdarza się to dość często, ale nie zawsze oznacza to, że nadchodzi rzeczywista zmiana kierunku trendu.

  Konserwatywne podejście – 80/20

  Wygładzający okres 21, wyprzedany poziom 20% i poziom wykupienia wynoszący 80% są zalecane przez konserwatywne podejście. Inwestorzy niechętni ryzyku ustawiają wskaźnik w sposób, który spowoduje, że RSI będzie mniej wrażliwy i dlatego zminimalizuje liczbę niepoprawnych sygnałów. Bardziej ekstremalne wysokie i niskie poziomy – 90 i 10 – występują rzadziej, ale wskazują na większy moment.

  Rozbieżność

  Rozbieżność jest innym sposobem wykorzystania wyżej wspomnianego wskaźnika. Jeżeli ruch cen podstawowych nie zostanie potwierdzony przez RSI, może to oznaczać zmianę trendu.

  rsi-in-tradingDywergencja jako znak zbliżającej się zmiany ceny

  Rozbieżność może być dobrym wskaźnikiem nadchodzącej zmiany ceny. W powyższym przykładzie cena aktywów spada, podczas gdy wskaźnik RSI pokazuje ruch przeciwny. W tej sytuacji następuje zmiana trendu.

  Wniosek

  RSI to potężne narzędzie, które pozwala określić optymalne punkty wejścia i wyjścia. Czasami może również przewidzieć, że inne wskaźniki są zbyt powolne, by je uznać. Jednak rzadko jest stosowany samodzielnie i powinien być łączony z innymi wskaźnikami (np. Bollinger Bands lub Alligator).

  Handluj teraz

  UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

  OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

  Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
  76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
  Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


  Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
  Data publikacji: 2018-10-05 10:26:44

  Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.