5 min przeczytaj

Opcja IQ, w ich dążeniu do stania się najlepszą platformą dla transakcji walutowych, CFD i kryptowalut, odsłoniła dodanie wykresów Heikena Ashi. Ci z was, którzy nigdy nie słyszeli o Heiken Ashi, pozwolili mi wyjaśnić. Heiken Ashi jest zaawansowaną formą wykresów świecowych, która pomaga handlowcom wykrywać trendy i przewidywać przyszłe zmiany cen.

Podstawy świec wyglądają tak samo, ale obliczenia tych świec są znacznie inne. Tam, gdzie tradycyjny świecznik opiera się na tym samym otwartym, wysokim, niskim przybliżeniu jak na wykresie słupkowym, Heiken Ashi wykorzystuje wartości średnie i punkt środkowy poprzedniej świecy do ustawienia parametrów. Oto jak wygląda formuła:

 • Zamknięcie = (otwórz + wysoki + niski + zamknij) / 4, jest to równa średniej ceny bieżącego paska lub świecy.
 • Otwarte = (otwarcie poprzedniej świecy + zamknięcie poprzedniej świecy) / 2, jest to równe środkowi świecy poprzedniej.
 • Wysokość = otwarcie, zamknięcie lub wysokość aktualnej świecy, w zależności od tego, która wartość jest większa.
 • Niski = Otwarcie, zamknięcie lub obniżenie bieżącej świecy, w zależności od tego, która z tych wartości jest najmniejsza.
 • Oto przykład, jak Heiken Ashi wygląda w porównaniu do tego samego wykresu przy użyciu standardowych świeczników. Na wykresie Heikena Ashi dni są wypełnione na niebiesko, a dni na dole – na czerwono.

  GBP / USD

  Istnieje kilka korzyści dla wykresu Heiken Ashi, które można od razu zobaczyć. Po pierwsze, płynność, wykres Heiken Ashi tworzy znacznie płynniejszy ruch cenowy bez luk i gwałtownych ruchów, które mogą powodować typowe działania cenowe. Drugim jest kolorowanie, w którym wykres świecowy może wytworzyć czerwoną lub zieloną świecę danego dnia, a świece Heiken Ashi mają tendencję do pozostawania na czerwono w tendencji zniżkowej i niebieskiej w trendzie wzrostowym. Trzeci to skala cenowa, ponieważ Heiken Ashi używa średniej ceny za zamknięcie świecy (typowe świece wykorzystują aktualną cenę jako zamknięcie) może wystąpić pewna rozbieżność między aktywami "aktualną" ceną a ceną wskazaną jako zamknięcie świecy .

  Istnieje pięć głównych wskazań, które Heiken Ashi może podać handlowcom. Pierwszy to niebieskie świece bez cienia. To oznacza silny trend; handlowcy powinni wprowadzić nowe transakcje lub pozwolić, aby otwarte transakcje były realizowane dla maksymalnego zysku. Druga to seria niebieskich świec. To oznacza trend wzrostowy; handlowcy powinni dodawać do otwierania długich pozycji i zamykania krótkich pozycji. Trzeci to małe czerwone lub niebieskie świece z widocznymi górnymi i dolnymi cieniami. Oznacza to, że nastąpi zmiana trendu; przedsiębiorcy powinni czerpać zyski z otwartych pozycji i odwracać swoje stanowisko w sprawie nowych pozycji.

  GBP / USD

  Czwarty to seria czerwonych świec. To oznacza trend zniżkowy; handlowcy powinni dodawać do otwartych pozycji krótkich i zamykać otwarte długie pozycje. Piąta to świeca bez górnego cienia. Oznacza to silny trend zniżkowy, w którym przedsiębiorcy powinni otwierać nowe pozycje krótkie lub dodawać do już istniejących.

  Handluj teraz

  UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

  OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

  Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


  Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
  Data publikacji: 2018-07-06 10:35:03

  Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.