7 min przeczytaj

Doświadczeni handlowcy wiedzą, że każdy sezon zarobkowy jest szansą na wykorzystanie zmian cen akcji. Zgłaszając lepsze (lub gorsze) niż oczekiwane wyniki, spółki notowane na giełdzie mogą przenieść dziesiątki procent w ciągu jednego dnia!

IBM Corporation będzie raportować zarobki 18 lipca po zamknięciu rynku. Nadchodzący raport najpewniej przeniesie cenę akcji w jednym kierunku lub w drugą stronę.

Nie chcesz przegapić tej możliwości handlu? Zapoznaj się z pełnym artykułem i dowiedz się, czego oczekiwać od IBM w najbliższych dniach. Następnie znajdź firmę w sekcji "Stock" platformy transakcyjnej IQ Option.

Zyski

Zyski, często określane jako najważniejszy czynnik oceny zapasów, mogą określić kierunek działania cenowego po ujawnieniu raportu. Wyższy niż oczekiwano EPS może przyczynić się do dalszego wzrostu. Istnieją jednak wyjątki od tej reguły. Gwałtowny wzrost EPS nie pomógł w zdobyciu udziałów Netflix, ponieważ firma straciła 14% wartości rynkowej po zgłoszeniu niższego niż oczekiwano wzrostu liczby odbiorców.

Spadek przychodów może negatywnie wpłynąć na kurs akcji

Przewidywany przez IBM konsensus co kwartał (zysk na akcję) wynosi 3,03 USD. Podany EPS za ten sam kwartał w ubiegłym roku wyniósł 2,97 USD. Poprzez raportowanie wyższych niż oczekiwane zarobków firma może stymulować popyt na swoje akcje, tym samym podnosząc cenę akcji jeszcze wyżej (pod warunkiem, że pojawią się inne kluczowe wskaźniki). W ciągu ostatnich 14 kwartałów firma nigdy nie dostarczyła mniej niż oczekiwano EPS. To ostatnie jednak nie zawsze przekładało się na wzrost cen.

Strategiczna pozycja

Warren Buffett, inwestor, którego warto wysłuchać, uważa, że ​​firma jest czymś więcej niż stabilnym przepływem gotówki. Według niego dobra firma może pochwalić się dobrze zaokrąglonym zespołem zarządzającym, realistycznym planem długoterminowym i wystarczającymi zasobami, aby wykonać to drugie. Dlatego zaleca przyjrzenie się strategicznym aspektom działalności firmy. Buffett sprzedał 94% akcji IBM będących w jego dyspozycji w czwartym kwartale 2017 roku. Nie oznacza to jednak, że firma nie będzie oferować krótkoterminowych transakcji handlowych, szczególnie gdy wyniki finansowe są dobre.

Rozwój IBM będzie najprawdopodobniej napędzany przez big data, cloud computing i analitykę biznesową (segmenty, które wykazują stały wzrost). Gospodarki wschodzące odgrywają niezwykle ważną rolę w modelu biznesowym stosowanym obecnie przez International Business Machines. Według OECD do 2030 r. Kraje rozwijające się będą stanowić 60% światowego PKB. Udział krajów rozwiniętych ulega umocnieniu, a nacisk na kraje rozwijające się może być bardzo pomocny dla firmy.

Perspektywy branżowe

Trudna konkurencja, problem obserwowany we wszystkich segmentach, w których obecnie działa firma, jest największym zagrożeniem dla długoterminowego dobrobytu IBM. Dell, Oracle, Hewlett-Packard i NetApp konkurują z IBM w segmencie pamięci masowych i sprzętowych. Usługi Amazon Web Services (AWS) i Microsoft Azure nie pozwalają firmie dominować w branży usług IT. Accenture, Hewitt Associates, Computer Sciences i FDC to inne nazwy, które sprawiają, że konkurencyjna pozycja IBM jest gorsza niż imponująca.

IBM stracił znaczną część swojej wartości w ciągu 5 lat

IBM był już zmuszony do znacznego obniżenia kosztów w celu utrzymania marży zysku. Pomimo pracy w wielu szybko rozwijających się segmentach, firma z pewnością osiągnie niższe zyski w nadchodzących latach z powodu presji zewnętrznej.

Wniosek

Ocenione 'UTRZYMAĆ' przez Zacks, IBM może zarówno zwiększyć, jak i obniżyć cenę po wejściu raportu o zarobkach na rynek. Jak już wspomniano, pozytywne niespodzianki (zwykle najważniejsza metryka do naśladowania) nie pomogły firmie zwiększyć ceny w ciągu ostatnich 3 lat. Firma była droższa niż w 2013 roku.

Aby handlować udziałami IBM po raporcie o zarobkach, przejdź do sekcji "Zapasy" platformy handlowej IQ Option i znajdź firmę IBM Corporation na liście dostępnych firm. Kliknij przycisk "KUP", jeśli uważasz, że cena ma wzrosnąć po ogłoszeniu i "SPRZEDAJ", jeśli uważasz, że jest odwrotnie, że IBM zamierza obniżyć cenę.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-07-18 11:01:21

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.